هوش مصنوعی Segment Anything

شرکت متا از هوش مصنوعی Segment Anything یا با نام کامل Segment Anything Model (SAM) به صورت متن باز رونمایی کرد.

این هوش مصنوعی که قادر است تمامی موضوعات درون یک تصویر را تنها با یک کلیک انتخاب نماید، میتواند به عنوان ابزاری سریع و هوشمند در اختیار کاربران قرار گیرد. هوش مصنوعی Segment Anything میتواند تنها با یک کلیک هر موضوعی را درون عکس به صورت هوشمند تشخیص داده و آن را Mask کرده و از تصویر جدا نماید.

هوش مصنوعی Segment Anything میتواند حتی با نوشتن نام یک موضوع آن را درون تصویر تشخیص داده و Mask نماید. به عنوان مثال میتوانید به این هوش مصنوعی دستور دهید که هر چه اسب یا سگ در تصویر هست انتخاب کرده و از تصویر جدا نماید.

هوش مصنوعی Segment Anything
Segment Anything Model

میتوانید لایه های مختلفی از تصویر را به صورت هوشمند جدا سازی نموده و موضوعات مختلف را با دقت بالایی انتخاب نمایید. همچنین با توجه به متن باز بودن این هوش مصنوعی، استفاده در نرم افزارها و ابزارهای مختلف بزودی امکان پذیر است.

به عنوان مثال میتوانید از این هوش مصنوعی در هر نرم افزار یا اسکریپتی استفاده نمایید. با توجه به متن باز بودن آن، توسط تمام مردم قابل توسعه و تغییر بوده و در نتیجه Segment Anything به زودی تغییرات بسیار خوبی را اعمال خواهد کرد.

هوش مصنوعی Segment Anything
هوش مصنوعی Segment Anything

از این هوش مصنوعی در تشخیص موضوعات در ویدیوها هم میتوان بهره برد. با توجه به سرعت عمل آن و امکان تغییرات در آینده، خیلی سریع میتوان آن را بهبود داده و به صورت لحظه ای یا realtime موضوعات درون فیلم را تشخیص داد. همچنین امکان استفاده از این هوش مصنوعی در دیگر نرم افزارها و وسایل حتی عینک های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده نیز ممکن خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها