آنکریچ از کارگردانان معروف Pixar   برنامه ی Sydney Opera House   را در نوامبر 2012 در فستیوال گرافیک عرضه کرد که در این رویداد یک انیمیشن تبلیغاتی از Animal's Toby Grime   با محوریت خانه اپرای سیدنی به نمایش در آمد. در این خصوص  سایت FXGuide    یک مصاحبه با Toby Grime   کارگردان این انیمیشن زیبا انجام داده است که در ادامه بخشی از آن را خواهیم خواند.

مصاحبه با سازندگان انیمیشن Graphic

فهرست مطلب

graphicsanimation 00

 

FXGUIDE  : لطفا به طور خلاصه هدف از ساخت Graphic    ( نام انیمیشن به نمایش درآمده ) را توضیح دهید.

Toby Grime   :       فیلم تبلیغاتی Graphic   یک انیمیشن بسیار باز با تنها تعدادی خواسته های فکری بود. من نیاز داشتم Sydney Opera House را در جایی از انیمیشن نشان دهم، احساس این فیلم کوتاه بایستی حساس  و تبلیغی برای سخنرانان و نیز خود فستیوال می بود. ما مشتاق بودیم یک داستان سریع و ساده  با کاراکترهای فوق العاده و انیمیشن روان برای Graphic ایجاد کنیم و به هدف اصلیGraphic که در اصل برای آن شکل گرفته بود یعنی  "The Sydney Opera House" رجوع کنیم.

FXGuide : این خیلی جالبه که بلوکهای سنگی کنار هم قرار میگیرند تا شکل Opera House تشکیل شود – میتوانید راجع به این شکل دهی به صورت ویژه برای ما توضیحاتی بدهید؟

Toby Grime: من به جای  شروع داستان با شکل کامل Sydney Opera House ، ترجیح دادم یک شکل حکایت گونه را ایجاد کنم. . من به صورت سنتی داستان را شروع نکردم ، اما در نهایت به این طریق نیز جواب داد. من در سیدنی زندگی کرده ام ، همچنین یک عشق و احترام فطری به Sydney Opera House به عنوان یک ساختار بسیار جالب دارم. نظرتان چیست اگر بگویم تمامی اینها تصادفی ساخته شده ؟ من مشتاق بودم که ایده ی یک تصادف شاد را با یک قضاوت در داستان باهم ترکیب کنم، این شد که مضمون داستان این شد که یک پسر تمام سعی خود را میکند تا دختر رویاهایش را تحت تأثیر قرار دهد. در صحنه ی اجرا یک حس قضاوت در Sydney Opera House و در یک سکانس هنری خلاق بوجود می آید.

 

graphicsanimation 01

همچنان که پسر قصد جلب توجه دختر رویاهای خود را دارد، شکست می خورد، اما در پشت این شکست  موفقیت وجود دارد. کاراکتر مرد در حالی که  قصد جلب توجه عروسک کوکی ، که دختر واقعی نیست را دارد،  فریب می خورد. اما آیا او اهمیت می دهد؟ من فکر میکنم او یک پسر ساده است با حکایت یک دختر و کمی داستان و در نهایت یک فاجعه.

FXGuide : البته در این قطعه ی تبلیغاتی یک احساس توقف وجود دارد – امکان دارد راجع به طراحی شرایط ظاهری و همچنین استایل انیمیشن صحبت کنید؟ به دنبال چه مرجع خاصی در این انیمیشن بودید؟

Toby Grime: همراه با گروه انیمیشن، ما به تعدادی از مراجع نگاه انداختیم. ما به چند تکه از فیلم کوتاه Brther's Quay و کنتراست کاملش نگاهی انداختیم ، همچنین کاراکتر Ken و Barbie در Toystory3 را در نظر گرفتیم، چه کاراکتر جالبی. کاراکتر پسر در این انیمیشن دارای 3 دست می باشد که یک دست آن مکانیکی است، او استاد تردستی است که البته به مهارتش نیز کمک کرده است،  و همچنین سه چشم نیز دارد، چشم سومش به او کمک می کند که تعادل خود را حفظ کند. در صورتیکه دختر یک چشم دارد ( شاید پسر چشم او را هنگامیکه خراب شده بوده دزدیده باشد؟؟)  و البته  کاراکتر دختر، یک عروسک کوکی است.

کاراکترها به صورت کلاسیک طراحی شده اند ، همراه با یک حس عجیب اضافه که بیننده خود باید تشخیص دهد. مرد 3 چشم دارد و 3 دست ،  به این معنی که انیماتورهای ما می بایست خود را با شرایط کاراکتر وفق می دادند و به این ایده فکر می کردند که "با این چشم و دست سوم چه کار کنیم؟" . ما در مورد این جنبش و نحوه ی استفاده از این عنصر سوم صحبت کردیم، یک چشم و یک دست راهی برای بیان یک حرکت در قلب داستان بود.

 

graphicsanimation 02

FXGuide : چگونه این عناصر سوم کاراکترها ( مانند دست سوم و چشم سوم) را طراحی کردید؟ به دنبال چه نوع پالت رنگی بودید؟

Toby Grime: کاراکتر مرد ما دارای 3 دست شد. این قسمتی از طرح Santoso بود که ایده ی بسیار عالی ای برای انیماتور ها بود. مثل باز کردن یک راه جدید در ایده های انیمیشن. دختر یک عروسک اصل نیست،  که داستان را پیش ببرد، اما بسیار خوب جواب داد و یک طراوت خاصی به انیمیشن اضافه کرد. چیزی که در هنگامیکه ما بر روی لایه ها کار میکردیم مشخص شد، نقش چشم و دست سوم بود که به ظاهر دیگر کاراکتر مرد وابسته است.

ادامه در صفحه دوم ...

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles