یکی از معظلات همیشگی در صنعت ساختمان مراحل پیش تولید ، طراحی و شبیه سازی سازه ها، طراحی دکوراسیون و نما و محاسبات مهندسی در رشته راه، عمران و ساختمان می باشد. امروزه در ایران تولید تصاویر دیجیتال و شبیه سازی، قبل از ساخت ساختمان ها بسیار رایح شده، و نیاز به سخت افزار های سریع و قدرتمند در زمینه طراحی ، مدلسازی و رندرینگ بشدت احساس می شود. شاید بتوان گفت که یکی از مشهور ترین سیستم هایی که در سطح شرکت های ساختمانی، عمرانی و طراح دکوراسیون و نما در ایران استفاده می شود، سیستم های تخصصی مازستا می باشد. این سیستم های سالهاست که به عنوان یکی از راه کارهای دقیق و قابل اعتماد در خدمت جامعه مهندسین ایران می باشد.

راه کار طراحی معماری، عمران و شهر سازی

architecture solutions dfmrendering p1

architecture solutions dfmrendering p2

architecture solutions dfmrendering p3

architecture solutions dfmrendering p4

architecture solutions dfmrendering p5

architecture solutions dfmrendering p7

یکی از معظلات همیشگی در صنعت ساختمان مراحل پیش تولید ، طراحی و شبیه سازی سازه ها، طراحی دکوراسیون و نما و محاسبات مهندسی در رشته راه، عمران و ساختمان می باشد. امروزه در ایران تولید تصاویر دیجیتال و شبیه سازی، قبل از ساخت ساختمان ها بسیار رایح شده، و نیاز به سخت افزار های سریع و قدرتمند در زمینه طراحی ، مدلسازی و رندرینگ بشدت احساس می شود. شاید بتوان گفت که یکی از مشهور ترین سیستم هایی که در سطح شرکت های ساختمانی، عمرانی و طراح دکوراسیون و نما در ایران استفاده می شود، سیستم های تخصصی مازستا می باشد. این سیستم های سالهاست که به عنوان یکی از راه کارهای دقیق و قابل اعتماد در خدمت جامعه مهندسین ایران می باشد. 

architecural engineering solution dfm 01

شرکت مازستا در این زمینه میتواند راه‌کار مناسبی را برای حل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری شرکت های مذکور در اختیار ایشان قرار دهد. زمان های طولانی رندرینگ و محسابات در نرم افزارهای طراحی و شبیه سازی صنعت ساختمان در برخی موارد به مشکلی حل نشدنی در این گروه‌ها تبدیل شده است. در این خصوص شرکت مازستا میتواند راه کارهای زیر را ارائه نماید.
1- راه کارهای شرکت های معماری، طراحی ساختمان، نما و دکوراسیون
یکی از پرکارترین شرکت های مهندسی در ایران، مهندسان طراح و مشاور در صنعت ساختمان می باشند. طراحی نقشه های سازه ، نما و دکوراسیون در این بخش از پرطرفدار ترین شاخه‌های این صنعت می باشد. در بسیاری از موارد مشتریان ما شرایط بسیار تحت فشاری را برای تحویل پروژه ها سپری کرده‌اند که با وجود تجهیزات نامناسب، ارائه خدمات مطلوب به مشتریان در این شرایط بسیار سخت و نفس گیر خواهد بود.

 

architecural engineering solution dfm 04

شرکت مازستا با ارائه سیستم‌های تخصصی در زمینه طراحی و رندرینگ پروژه های معماری، راه حلی مطمئن را برای این دسته از مخاطبان به همراه آورده است. منظور از یک سیستم تخصصی، راه‌کاری منطقی و تعادلی بین هزینه ، سرعت و قابلیت‌های مناسب می باشد. مازستا برای این گروه از کاربران Workstation های قدرتمندی را در نظر گرفته است تا نیاز مدلسازی، شبیه سازی و رندرینگ تصاویر سه بعدی را به خوبی برطرف نماید.
این دسته از کاربران عموما از نرم افزارهای 3ds Max , AutoCad , Revit ,Sketchup , Rhino و دیگر نرم افزارهای مشابه در کنار موتورهای رندرینگ قدرتمند این رده مانند Vray , Mental Ray , Arnold Render , Octane Render , Arion Render , Lux Render , Thea Render و دهها موتور رندرینگ دیگر استفاده می‌کنند که هر کدام نیاز به سخت‌افزار و تجهیزات مناسب خود می باشد.
مازستا با توجه به وجود کارشناسان زبده و بروز خود در این زمینه، شناسایی درستی از نیازمندیها و توانایی‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری داشته و آنچه را که برای فعالیت شما مناسب است در اختیار شما قرار خواهد داد. به منظور کسب اطلاعات میتوانید علاوه بر مطالعه بخش‌های مختلف سایت، با کارشناسان ما در تماس باشید.

architecural engineering solution dfm 03

1- راه کارهای شرکت های عمرانی و مهندسی ساختمان
یکی دیگر از کاربردهای رایانه در زمینه مهندسی عمران ، سازه و شبیه سازی می باشد. عموما این دسته از کاربران با مشکلات بسیار زیادی دست به گریبان هستند. حجم بالای پردازش اطلاعات و محاسبات در نرم افزارهای شبیه ساز و نرم افزارهای مهندسی عمران باعث شده است که سرعت انجام این فرایند مخصوصاً در پروژه های بزرگ بشدت کاهش یافته و مشکلات بسیار زیادی را برای این دسته از کاربران به همراه داشته باشد.
عموما این دسته از کاربران از نرم افزارهایی مانند FLAC 3D, SAP, ETABS, SAFE , Plaxis,AutoCad , Civil 3D , GeoStudio,Tekla Structure , STAAD pro استفاده می کنند. این دسته از نرم‌افزارها نیاز به قدرت بالای محاسبه و قابلیت‌های ویژه ای دارند که در سیستم‌های کامپیوتری خانگی یافت نمی شود. در اینجاست که مازستا راه کارهای حرفه‌ای خود را ارائه می‌دهد تا محیطی امن و سریع را برای شما به ارمغان بیاورد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر میتوانید ضمن مرور سایت ، با کارشناسان فروش در تماس باشید.

انتخاب، تست و بررسی قطعات مورد نیاز به نسبت نرم افزارهای موجود توسط کارشناسان شرکت مازستا باعث شده است که کاربران بتوانند بالاترین Performance را از نرم افزارهای مورد نیاز این رشته بدست آورند. متاسفانه نرم افزارهای تخصصی ساخت و تولید انیمیشن سه بعدی، فیلم و جلوه های ویژه همگی به یک صورت فعالیت نمیکنند و هر کدام نیازمند استفاده از قطعات و تجهیزات مختص به خود هستند. 
انتخاب قطعات مناسب، سریع و قابل اطمینان یکی از سخت ترین بخش های خرید یک سیستم توسط کاربران می باشند که با سیستم های تخصصی و کاملا حرفه ای شرکت مازستا این امر به سادگی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. کارشناسان فروش شرکت مازستا آماده ارائه خدمات مشاوره به کاربران و مدیران شرکت ها بوده و راهنمایی های لازم را در این خصوص ارائه خواهند داد.

 

architecural engineering solution dfm 02

با توجه به بالا بودن قیمت قطعات تخصصی و حرفه ای ، وجود گارانتی معتبر و پاسخ گو برای سیستم ها یک امر اساسی و الزامی می باشد که شرکت مازستا با کسب اعتماد کاربران در سالهای خدمت خود، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش را به عنوان وزنه ای قدرتمند در کنار محصولات خود قرار داده است.
سیستم های Workstation تخصصی و حرفه ای مازستا شامل سری W و X می باشند. هرکدام از این سیستم های کاربری خاصی داشته و نیازمند مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان شرکت مازستا می باشد. سری W شامل ورک استیشن های W-100 و W-200 بوده و سری X نیز دارای سیستم های X-100 و X-200 می باشند که همگی این سیستم ها تحت نام و برند ثبت شده RenderWay و فقط توسط شرکت مازستا عرضه می شوند. این سیستم ها به سه دسته CPU Based ، GPU Based و Hybrid تقسیم می شوند که هر کدام از آنها بر اساس نیازهای کاربران در اختیارشان قرار خواهد گرفت.
این شرکت علاوه بر سیستم های تخصصی سری X و W راه کارهای دیگری را نیز به نسبت نیازهای این دسته از شرکت ها و استودیو ها در اختیار ایشان قرار خواهد داد.
یکی از راه کارهای بسیار پرطرفدار این شرکت به نام RenderBox می باشد که یک سیستم کمکی برای کاربران به حساب می آید. این سیستم ها به رایانه های کاربران اضافه می شود و سرعت رندرینگ ، پردازش تصاویر و شبیه سازی را افزایش خواهد داد. اطلاعات بیشتر در مورد RenderBox را میتوانید از این لینک بدست آورید.

W-Pro محصولی ویژه از شرکت مازستا می باشد. از W-Pro به نام رندرفارم شخصی نیز یاد می کند زیرا توانایی های بسیار قدرتمندی را در اختیار شرکت ها و سازمانها قرار خواهد داد که با توجه به حجم بسیار کوچک ، قابلیت حمل و جابجایی آسان، قابلیت ارتقا بسیار سریع و ارزان و همچنین بدون صدا بودن آن، به عنوان یکی از هیجان انگیز ترین و پرطرفدار ترین محصولات در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. این محصول به منظور شبیه سازی و محاسبات بسیار سنگین استفاده می شود. اطلاعات تکمیلی در مورد سیستم W-Pro را میتوانید از این لینک مشاهده فرمایید.

wpro test

RenderFarm مازستا دیگر محصول این شرکت می باشد که ویژه شرکت ها و سازمانهای بزرگ در ایران خواهد بود. RenderFarm بستری قدرتمند و با توان پردازش بسیار بسیار بالاست که توانایی محاسبات موازی، رندرینگ و پردازش عظیمی را در اختیار سازمانها قرار خواهد داد. در نتیجه شما میتوانید رندرفارم مورد نظر خود را با راهنمایی و مشاوره کارشناسان شرکت مازستا راه انداری نموده و شرکت خود را به یک مرکز پرفدرت و مستقل تبدیل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان فروش شرکت مازستا در تماس باشید.

2- تامین نرم افزار افزارهای تخصصی
یکی از مشکلات عمومی پیش روی کاربران ایرانی، استفاده از نرم افزارهای سالم و اورجینال می باشد. با توجه به مشکلاتی که کشور عزیزمان در این چند ساله داشته است، خرید نرم افزارهای تخصصی برای بیشتر کاربران غیر ممکن بوده و بسیاری از عزیزانی که موفق به خرید نرم افزارهای تخصصی شده اند، امکان دریافت خدمات پس از فروش محصولات را نداشته اند. 
شرکت مازستا با در اختیار داشتن دفاتر معتبر خارج از کشور خود میتواند نرم افزار های تخصصی این رشته با با تضمین خدمات پس از فروش مطابق با خدمات شرکت سازنده به کاربران عرضه نماید.
3- مشاوره و آموزش های تخصصی 
بسیاری از شرکت ها و گروه های کاری این رشته نیازمند ارتقا دانش و سطح معلومات تخصصی کاربران خود هستند. وجود کلاس های نا معتبر و فاقد بار آموزشی باعث شده است که کاربران این رشته نتوانند به درستی نیازهای خود را مرتفع سازند. شرکت مازستا از سال 1384 آموزش های تخصصی خود را در این رشته شروع کرده و به لطف خدا، اینک به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزشی جلوه های ویژه و رندرینگ فیلم و انیمیشن در ایران شناخته می شود. 
این آموزشها در محل شرکت انجام شده و باعث می شود که اینگونه گروه ها بازده بیشتر و بهتری را بدست آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان آموزشی شرکت مازستا در تماس باشید.

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles