راه کارهای نرم افزارهای مهندسی و شبیه سازی

w series simulation solution renderway

یکی از نرم افزارهای مهم و پرمصرف در این فیلد، بخش های وابسته به مکانیک سیالات و جامدات هستند. در مبحث مکانیک سیالات یا Computational Fluid Dynamic محاسبات بسیار پیچیده‌ای صورت میگرد که نیازمند نرم افزارهای بسیار قدرتمندی در این زمینه خواهد بود.

industrial engineering physical simulation solution 01

نرم افزارهای چون Fluent , CFX , CFD ++, Ansys, Flow3D, Fire , Gerrise و دهها نرم‌افزار از این دست را میتوان به عنوان مهمترین نرم افزارهای موجود در رشته مکانیک سیالات دانست.

industrial engineering physical simulation solution 02

متأسفانه در بیشتر موارد، پردازش های انجام شده با این نرم‌افزارها از حجم عملیات بسیار بالایی برخودار خواهد بود که در نتیجه زمان های بسیار طولانی را برای محاسبه طلب میکند. در بسیاری از موارد که سیستم سخت افزاری مناسبی برای پردازش اطلاعات در اختیار نداشته باشید، عملاً امکان شبیه سازی و انجام محاسبات غیر ممکن خواهد بود. این دسته از نرم‌افزارها با توجه به شرکت توسعه‌دهنده و نوع کاربری آن‌ها به نیاز های سخت افزاری ویژه ای احتیاج داشته و نیاز دارند تا workstation های مناسبی را در زمان استفاده در اختیار داشته باشند.

industrial engineering physical simulation solution 03

شرکت مازستا در این خصوص سیستم‌های پرقدرت سری W و X خود را با رویکرد شبیه سازی و محاسبات فوق سریع به منظور افزایش راندمان در این سری از نرم‌افزارها آماده نموده و در اختیار کاربران عزیز ایرانی قرار خواهد داد. محاسبات داینامیک سیالات همیشه به عنوان یک کابوس برای کاربران ایرانی به حساب آمده است زیرا این دسته از کاربران نمی‌توانند سیستم‌های مناسب سخت افزاری را برای اجرای این نرم‌افزارها در اختیار داشته باشند. شرکت مازستا با همین رویکرد و هدف اقدام به ارائه محصولات فنی دقیق و کارشناسی شده نموده است تا با توجه به هزینه‌های بسیار زیاد این دسته از محصولات، بتواند بالاترین کارایی را در کنار هزینه ای معقول در اختیار کاربران قرار دهد.

industrial engineering physical simulation solution 04

از دیگر رشته های پرکاربرد در زمینه شبیه سازی و محاسبات میتوان به رشته‌های فیزیک ، محاسبات کوانتومی، پلیمر و شیمی اشاره کرد. این دسته از کاربران نیز با حجم پردازش بسیار زیادی از اطلاعات مواجه هستند و بدون در اختیار داشتن سیستم‌های مناسب، عملاً نمیتوانند استفاده ای از نرم افزارهای تخصصی این رشته ببرند.

industrial engineering physical simulation solution 05

نرم افزارهای برتر این رشته که در صنایع و دانشگاه‌های ایران به شدت مورد استفاده قرار میگیرد شامل Gaussian, Quantum Espresso , XFDTD, GAMESS و … می‌باشند که برای پردازش محاسبات به سیستم‌های بسیار پرقدرت نیاز خواهند داشت. در بخش صنعت نیز رشته‌های نفت و گاز با نرم افزارهای شناخته شده‌ای مانند HYSYS , GEM , Eclipse نیازمند استفاده از تجهیزات فوق سریع به منظور پردازش و شبیه سازی اطلاعات می باشند. شرکت مازستا علاوه بر ارائه سیستم‌های تخصصی و پرقدرت در این زمینه، دپارتمان آموزشی تخصصی در این زمینه در اختیار دارد که به عنوان یکی از برترین واحد های آموزشی نفت گاز در ایران شناخته می شود.

industrial engineering physical simulation solution 06

شرکت مازستا راه کارهای ویژه ای برای این دسته از کاربران در نظر گرفته است. سیستم‌های قدرتمند سری X و W ویژه نرم افزارهای شیمی و فیزیک با توان پردازشی CPU و GPU بسیار بالا، قدرت کاربری حیرت انگیز و توان محاسباتی در بازه زمانی بسیار طولانی از برترین ویژگیهای این دسته از workstation های مازستا می باشد.

industrial engineering physical simulation solution 07

کاربران دیگر بخش‌های صنعت و صنایع تولیدی مانند خودرو سازی، قطعه سازان، طراحان صنعتی و رشته‌های مرتبط با مکانیک جامدات نیز میتوانند از سیستم‌های قدرتمند شرکت مازستا به منظور افزایش توان و کارایی نرم افزارهای مهم این بخش مانند SolidWorks , Catia , Pro Engineering , PAM , LS-Dyna , HyperCrash, Creo و … بهره مند شوند.
برای کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر مرور بخش‌های مختلف سایت میتوانید با کارشناسان شرکت در تماس باشید.

نظرات (2)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
لطفا بنچمارک های نرم افزارها را بروزرسانی بفرمایید تا برای افراد دیگر ، ملموس تر باشد.
مثلا : Ansys2020 ، Amber 19 و ...
متشکرم.
https://ambermd.org/GPUPerformance.php

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles