اولین محصول شرکت Brekel با نام Brekel Kinect pro Body صد البته یک نرم افزار تحت ویندوز است که امکان Full Motion capture را برای شما فراهم می کند. مهمترین تفاوت آن با دیگر نرم افزارهای مشابه این است که شما میتوانید دو نفر پر را به صورت همزمان کپچر کنید. در این موشن کپچر جدید که به لطف ویرایش جدید Kinect SDK مهیا شده است، شما میتوانید در هر جایی بدون نیاز به امکانات پیچیده و پرهزینه و فقط با در اختیار داشتن یک Mictosoft Kinect به راحتی اقدام به کپچرینگ کاراکترهای خود بنمایید.

Motion Capture با استفاده از Microsoft Kinect

فهرست مطلب

 

 

با معرفی نسخه جدید Microsoft kinect SDK   ، موج جدید بروز رسانی محصولاتی که بر پایه کینکت مایکروسافت بودند نیز به راه افتاد و اولین محصول بروز شده که قبلا نیز در همین بخش معرفی شده بود با نام Brekel پا به میدان گذاشت. البته Brekel نه تنها یک بروز رسانی بلکه یک انقلاب در این زمینه به حساب می آید. سه محصول با کاربری های متفاوت که در ادامه مطلب میتوانید آنها را بیشتر بشناسید.

brekelpro 00

اولین محصول شرکت Brekel با نام Brekel Kinect pro Body صد البته یک نرم افزار تحت ویندوز است که امکان Full Motion capture را برای شما فراهم می کند. مهمترین تفاوت آن با دیگر نرم افزارهای مشابه این است که شما میتوانید دو نفر پر را به صورت همزمان کپچر کنید. در این موشن کپچر جدید که به لطف ویرایش جدید Kinect SDK مهیا شده است، شما میتوانید در هر جایی بدون نیاز به امکانات پیچیده و پرهزینه و فقط با در اختیار داشتن یک Mictosoft Kinect به راحتی اقدام به کپچرینگ کاراکترهای خود بنمایید.

brekelpro 01

Brekel Kinect pro Body به صورت RealTime کار میکند و میتوانید همزمان نتیجه کپچرینگ خود را مشاهده نمایید. این یکی از ارزانترین و سریعترین راه های ممکن برای عملیات Mocap می باشد که در آن میتوانید دستها، پاها و سر را به راحتی به عنوان یک گره از استخوان بندی کاراکتر تعریف و از سرعت و دقت مناسب آن بهره مند شوید. در Kinect SDK نویزها و پرشها کمتر شده و امکانات جدیدی به بخش کپچرینگ اضافه شده است. در این حالت میتوانید حرکتی هموارتر و بدون پرش را ذخیره سازی کنید و برای اینکار نسبت به نسخه قبلی آن، تا 40% دقت بیشتر و نویز کمتر را شاهد خواهید بود.

brekelpro 02

در زمان کار با Brekel Kinect pro Body مستقیما در حالی که کاراکتر در جلوی دستگاه Kinect در حال ایفای نقش است، اطلاعات Motion capture به صورت فرمت های FBXBVH , TXT و یا فرمت دلخواه شما که توسط کد به نرم افزار داده خواهد شد قابل ذخیره سازی است. همزمانی ذخیره سازی اطلاعات و نمایش آنها باعث میشود که شما بتوانید استخوان بندی کپچر شده را بروی مدل سه بعدی خود قرار دهید و با حرکت کاراکتر در جلوی Kinect مدل سه بعدی شما نیز همزمان با حرکات شخصیت، حرکت کند و معایب آن در همان لحظه قابل رفع باشد.

brekelpro 03

Brekel Kinect pro Body همچنان میتوانید مستقیما به نرم افزار Motion Builder داده ها خود را ارسال و استخوان بندی را بروی مدل سه بعدی منطبق کند.سرعت تشخصی حرکات در ویرایش جدید این نرم افزار به لطف نسخه جدید Kinect SDK بسیار سریعتر از قبل شده و در کمتر از چند ثانیه میتواند شخصیت های جلوی دوربین را تشخیص و استخوان بندی آنها را ایجاد کند.

brekelpro 04

Brekel kinect pro Face نام نرم افزار دیگری از Brekel است که به شما امکان کپچرینگ صورت را خواهد داد. با استفاده از همان Kinect و نرم افزار Brekel kinect pro Face میتوانید علاوه به FaceCapturing ، یک مدل سه بعدی از صورت کاراکتر با مارکرها و نقاط کمکی برگرفته از صورت کاراکتر ایجاد کرده و به راحتی متحرک سازی صورت کاراکترهای خود را به صورت RealTime و با سرعت بسیار بالا و هزینه کم انجام دهید. با استفاده از Brekel kinect pro Face میتوانید 11 قسمت از صورت را مشخص کرده و همه انها را در بخش متحرک سازی و Capturing استفاده نمایید.

brekelpro 05

در این بخش میتوانید لب ها، چشم ها، بینی، گونه ها و ... را به مدل سه بعدی اتصال داده تا با حرکت اجزا صورت توسط کاراکتر، مدل سه بعدی نیز متحرک شود. همچنین فرمت های متعددی برای این کار در نظر گرفته شده است که میتوان به ذخیره سازی داده های کپچر شده با ساختار FBX , TXT, DAZ format , AVI, WAV و ... اشاره کرد. همانطور که متوجه شدید، این برنامه صدا و تصویر کاراکتر را میتواند به صورت جداگانه ذخیره کند تا در sync صد و مدل بتوانید از آنها به راحتی استفاده نمایید.

brekelpro 06

Brekel kinect pro PointCloud نیز سومین برنامه Brekel می باشد که امکان ذخیره سازی حرکات Mesh و Particle را به کاربران میدهد.  این برنامه میتواند بر اساس حرکات کاراکتر جلوی دوربین Kinect، جابجایی ها را به فرمت قابل استفاده در برنامه هایی که با ذرات کار میکنند تبدیل کرده و از آنها استفاده نمایید. به همین منظور، میتوانید از Brekel kinect pro PointCloud برای ذخیره سازی موقعیت ذرات برای نرم افزارهایی مانند RealFlow , Houdini particle , PDB, PDC,Krakatoa , PTc, bin, Alembic و همچنین ساختار های مدل سه بعدی مانند Obj , FBX استفاده نمایید. این برنامه همچنین با استفاده از تصاویر بدست آمده Texture های مدلها و ذرات را نیز به فرمت های AVI , png , jpg , tga و Tiff ذخیره مینماید. این برنامه براحتی هر چیزی را که ببیند به مدل سه بعدی و یا ذرات سازنده آن تبدیل میکند و برای شما ذخیره سازی خواهد کرد.

ادامه در صفحه دوم ....

نظرات (1)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

من قصد خرید Kinect برای کوچک کردن و ارم افزارهای کوچک کردن را دارم از چه طریقی و از کجا میتوانم خریداریکنم

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles