تکیه بر افزایش سرعت در این نسخه از SynthEyes بیشتر شده و با پشتیبانی از گزینه جدید و بهبود یافته Disk Caching می توانید در صورت کمبود فضای RAM ، از خدمات جدید SynthEyes بروی دیسک سخت، SSD و یا RAID استفاده نمایید. توصیه سازندگان SynthEyes استفاده از SSD ها بوده است که تضمین سرعت مناسب را بروی این بستر به کاربران داده اند.

معرفی SynthEyes 1212 و خصوصیات آن

syntheyes1212 00

نسخه جدید با رفع یک باگ مهم در بخش Node-Based نرم افزار معرفی شده است. چند توانایی جدید به این بخش اضافه شده و قابلیت کار با آن بهبود یافته است. اما همانطور که ذکر شد مهمترین گزینه بروز شده استفاده همزمان از چند دوربین در زمان Tracking می باشد. با استفاده از این گزینه میتوانید علاوه بر پردازش فایل های Stereo که در ساخت فیلم های سه بعدی ( قابل رویت با عینک سه بعدی) در هر دو وضعیت Anaglyph و Interlaced ، میتوانید از آن همانند کاری که در Autodesk MathMover انجام می دهید، جهت فعالیت Motion Capturing استفاده نمایید. در این صورت کافی است با قرار دادن مارکر ها بروی کاراکتر خود و ضبط حرکات وی توسط چند دوربی از زوایای مختلف ( اصولا زوایای 45 درجه و 30 درجه )، عملیات Motion Capturing را انجام دهید.

syntheyes1212 01

تکیه بر افزایش سرعت در این نسخه از SynthEyes بیشتر شده و با پشتیبانی از گزینه جدید و بهبود یافته Disk Caching می توانید در صورت کمبود فضای RAM ، از خدمات جدید SynthEyes بروی دیسک سخت، SSD و یا RAID استفاده نمایید. توصیه سازندگان SynthEyes استفاده از SSD ها بوده است که تضمین سرعت مناسب را بروی این بستر به کاربران داده اند.

syntheyes1212 02

کاربران حرفه ای نیز میتوانند با استفاده از زبان Python برای خود اسکریپت نویسی نمایند و گزینه های مورد نظر خود را به فضای Node-Based و یا محیط برنامه اضافه کنند. یک الگوریتم جدید برای Tracking تعداد نقطه بالا به برنامه اضافه شده است که از نظر سرعت و دقت عمل بسیار پیشرفت داشته است.چندین فرمت جدید جهت ورودی به این نرم افزار اضافه شده است که از میان آنها میتوان به پشتیبانی کامل از WMF اشاره کرد. همچنین قابلیت Import نمودن فایلهای Lidar به برنامه نیز اضافه شده است که متاسفانه با دلیل کمبود مطالب منتشر شده نتوانستیم جزییات بیشتری در این مورد بدست آوریم.

syntheyes1212 03

 نسخه قبلی که به نام 1208 معروف شده است به صورت 2012.08.1000X معرفی شد که به صورت خلاصه 1208 نامیده می شود. تغییراتی بسیار بزرگ برای یکی از پرکاربرترین نرم افزارهای Tracking که به علت ارزانی، سادگی و کارایی فوق العاده آن به این محبوبیت دست یافته است. برای کسانی که Syntheyes را نمیشناسند باید عرض کنیم که یکی از نرم افزارهای قدرتمند در زمینه Motion Tracking , Camera Tracking , stabilization , Reconstruction , Object Tracking , Mesh Tracking و Texture Extraction می باشد.

syntheyes1208 01

مهمترین نکته ای که در Syntheyes 1208 خودنمایی میکند مانند دیگر رقیبان PFtrack و... استفاده از ساختار Node-Base است که در این حالت شما میتوانید عملیات ترکینگ را با ساختار Node-Solving انجام دهید. همانطور که میدانید ساختار Node-Base سرعت عمل را در عملیات محاسبه بالا برده و به کاربران این قابلیت را می دهد که بتوانند کنترل کاملی بر فرایند محاسبه حرکت دوربین داشته باشند. البته در صورت دانلود نسخه نمایش نمیتوانید از بخش Node-Base به نام Phases استفاده کنید.در Syntheyes 1208 به صورت خودکار تمامی گوشه ها، زاویه ها و ... در بخش AutoTracking شناسایی و محاسبه می شود. توابع Stabilization که به منظور تثبت تصویر استفاده می شود بهبود یافته و پارامترهای جدیدی به این بخش اضافه شده است. تغییرات نامحسوسی در سرعت محاسبات رخ داده که با تست بین چند فایل نتوانستیم معیار دقیقی از این بهبود را داشته باشیم.بخش پشتیبانی از فایل ها گسترش یافته و هم اکنون میتوانید تا هر اندازه فیلمی را وارد محیط کنید. همچنین میتوانید فایلهای Stereo 3D را برای عملیات Tracking به هر اندازه ای در محیط Syntheyes 1208 پردازش نمایید.کنترل بروی نقاط Track شده بسیار کامل تر شده و استفاده از Phase یا همان node ها قابل استفاده بروی تمام یا بخشی از Tracker های می باشد. همچنین تعیین مختصات زمین و نقطه مبدا بسیار بسیار بسیار بهتر و دقیق تر شده و شما میتوانید با گزینه جدید Auto Ground tool و یا استفاده از tracker ها یا مش ها و یا مختصات دوربین سطح صفر و محور مختصات را تعیین کنید. قابلیت استفاده از فایل های OpenEXR, Photoshop PSD و دیگر فایلها مانند RED Camera نیز در Syntheyes 1208 میسر است.

البته زمانی که برای اولین بار سایت شرکت Andersson Technologies را می بینید احساس میکنید که با یک فروشنده پودر ماشین لباسشویی و یا مداد پاک کن سرو کار دارید. به جرات میتوان گفت بی حال ترین و زشت ترین سایتی است که در گسترده اینترنت میتوان پیدا کرد همین سایت است. دریغ از یک عکس،رنگ زیبا و یا ساختار شکیل. برعکس هر چه قدر سایت این شرکت زشت و کسالت بار است، نرم افزار Syntheyes پرقدرت و کارامد است. یک نرم افزار با رابط کاربری ساده، یادگیری ساده و روان و از همه مهمتر کاربردی.در مورد رابط کاربری (UI) باید عرض کنم که احتمالا همان گروهی که مسئول طراحی سایت هستند، دکمه ها و رابط کاربری برنامه را ایجاد کرده اند. اگر برای اولین بار نرم افزار Syntheyes را ببینید گمان میکنید که با یک برنامه مخصوص windows 95 سروکار دارید. البته نسخه 1208 بسیار زیباتر شده و بسیار قابل تحمل تر.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles