شرکت Video Copilot یکی از توسعه دهندگان و حامیان شرکت Adobe ، از دیر باز با انتشار فیلم های آموزشی و ساخت پلاگین های سفارشی و کلیپ های کاربردی  مشغول به کار بوده است. اما چندی است  که با معرفی یک پلاگین کاملا متفاوت برای نرم افزار Adobe After Effects به نام Element 3D دل کاربران این نرم افزار را شاد کرده است. Element 3D آمده است تا  پای دنیای مدلهای سه بعدی را به افتر افکت باز کند.در نسخه حدید این محصول امکان استفاده از مدلهای سه بعدی متحرک از تمامی نرم افزارها با فرمت obj  و دیگر فرمت های قابل پذیرش توسط element 3d بوجود آمده است. شما میتوانید مدلها خود را به هر صورتی متحرک کرده و به after effects  وارد نمایید. استفاده از قابلیت های تکثیر بهینه شده است و میتوانید هزاران هزار مدل سه بعدی را با توجه به میزان Ram خود وارد برنامه نمایید.

معرفی Element 3D 1.5 و خصوصیات آن

 

شرکت Video Copilot یکی از توسعه دهندگان و حامیان شرکت Adobe ، از دیر باز با انتشار فیلم های آموزشی و ساخت پلاگین های سفارشی و کلیپ های کاربردی  مشغول به کار بوده است. اما چندی است  که با معرفی یک پلاگین کاملا متفاوت برای نرم افزار Adobe After Effects به نام Element 3D دل کاربران این نرم افزار را شاد کرده است. Element 3D آمده است تا  پای دنیای مدلهای سه بعدی را به افتر افکت باز کند.در نسخه حدید این محصول امکان استفاده از مدلهای سه بعدی متحرک از تمامی نرم افزارها با فرمت obj  و دیگر فرمت های قابل پذیرش توسط element 3d بوجود آمده است. شما میتوانید مدلها خود را به هر صورتی متحرک کرده و به after effects  وارد نمایید. استفاده از قابلیت های تکثیر بهینه شده است و میتوانید هزاران هزار مدل سه بعدی را با توجه به میزان Ram خود وارد برنامه نمایید.

element3d 01

همچنین در این نسخه جدید امکان رندرینگ پیش نمایش یا draft در صحنه های سنگین وجود دارد تا بتوانید با سرعت بالاتری صحنه های سنگین را پردازش و اصلاح نمایید. همچنین امکان رندرینگ Realtime  به برنامه برای پردازش های reflective  و جلوه glow اضافه شده است.Element 3D امکان رندرینگ مدلهای سه بعدی را در محیط افتر افکت فراهم آورده است. البته رندرینگ مدلها به صورت RealTimeبوده ولی از کیفیت بسیار بالایی برخودار است. شما میتواند مدلهای سه بعدی خود را از هر نرم افزاری با فرمت OBJ و C4D ( فرمت مخصوص Cinema 4D ) به Element 3D وارد کرده و در افتر افکت به صورت Realtime  رندر نمایید. 

element3d 02

Element 3D قادر است متریال دهی کرده و بروی مدلها کنترل داشته باشد. همچنین میتوانید بعد از تغییر متریال ها ، نورپردازی کرده و افکت نور را بروی مدلهای خود رندر کنید. افکت هایی نظیر Motion Blur و Depth OF Field قابل رندر بوده و شما میتوانید ازEnvironment Mapping استفاده کنید. در ضمن نکته جالب اینجاست که میتوانید Render Pass های خود را نیز خروجی بگیرید و در لایه های دیگر بروی آنها تغییراتی انجام دهید.

element3d 03

با امکاناتی که در بخش Array قرار دارد شما میتوانید از مدلهای خود Instance بگیرید و یا سیستم های ذره ای را شبیه سازی کنید. همچنین کنترل جزئی بروی بخشهای مدل مانند Verterx ها خواهید داشت و میتوانید اجسام را بروی همدیگر و بروی نقاط یکدیگر تراز کنید. چند شکل ساده مانند جعبه و ... نیز در این محیط قرار دارد تا بتوانید نیازهای اولیه خود را مرتفع سازید.البته توجه داشته باشید که نمیتوانید سیستم ذره ای کاملی در اختیار داشته باشید، بلکه فقط مش های خود را به صورت یک ساختار Partcle system در صحنه توسط Array  نمایش دهید . افکت های مایعاتی که ملاحظه میکنید به صورت Mesh  هستند .

element3d 04

همچنین ایجاد متن های سه بعدی و ابزار ساده ای برای متحرک سازی مدلهای نیز در اختیار شما قرار دارد. همچنین شرکت Video Copilot یک کتابخانه عظیم Pro Shader را به همراه Element 3D ارائه داده است که شامل بیش از 200 متریال آماده می باشد که میتوانید از آنها در سایه زنی مدلهای خود استفاده کنید. همچنین 6 پک مدل های سه بعدی آماده را نیز در صورت نیاز به همراهElement 3D به شما هدیه خواهد داد. البته توجه کنید که فرهنگ غرب به گونه ای است که پول هدایا را از شخص میگیرند پس برایElement 3D مبلغ 150$ و برای Proshader و 6 Models Pack نیز مبلغ 100$ باید پرداخت کنید. البته پک های این افزونه شامل مدلهای بسیار زیبا و کاربردی مانند مایعات، حروف و وسایل می باشند.

element3d 05

Element 3D بر پایه Open GL استوار است اما میتوانید در صورت نیاز از قدرت DirectX نیز استفاده کنید. Element 3D برای تمامی کاربران طراحی شده است و نیازی به هیچ سخت افزار خارق العاده ای ندارد. میتوانید از یک کارت گرافیک Geforce 8000 که به قمیت یک شانه تخم مرغ قابل می باشد و یا یک کارت ATI Radeon 3800 که با 8 عدد نان بربری قابل تعویض است شروع به کار کنید. البته بهترین سرعت و بازده را با کارتهایی خواهید گرفت که Open GL 3.3 به بالا و یا DirectX 10 به بالا را پشتیبانی کنند. استفاده از هر دو پردازنده AMD و Intel نیز برای استفاده از Element 3D امکان پذیر است.برای استفاده از Element 3D می بایستAdobe After effects CS3 به بالا را داشته باشید و با یکی از  سیستم عامل های windows و Mac کار کنید.

element3d 06

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

Related Articles