آیا به سی پی یو های اینتل زئون (Intel Xeon) برای اجرای اتوکد نیاز داریم؟

لزوما خیر. برای اجرا و کار با اتوکد به سی پی یو های زئون نیاز حتمی نداریم؟ از آنجایی که نیازی به سی پی یو هایی با هسته های بالا برای طراحی و نقشه کشی دو بعدی و سه بعدی در اتوکد نداریم، از این رو توصیه نمیشود که از این سی پی یو ها برای این نرم افزار استفاده کنید. سی پی یو های اینتل زئون، عمومان هسته های بسیار زیادی دارند اما سرعت هر هسته از پردازنده های دسکتاپ و اکستریم بسیار پایین تر است و ممکن است که این موضوع باعث کاهش سرعت شما در اجرا و پیاده سازی نقشه ها در اتوکد شود.

در نتیجه توصیه نمی شود که اگر فقط از Autocad استفاده میکنید، از پردازنده های اینتل زئون برای این منظور استفاده نمایید. با توجه به قیمت و کاربری و سرعت بازدهی، پردازنده های intel Xeon برای این منظور توصیه نمی شود. اما باید توجه داشته باشید که بعضی از مدلهای Intel Xeon از سری E3 که سرعت هسته های مناسبی دارند، می توانند به عنوان ورک استیشن مناسب برای Autocad مورد استفاده قرار گیرند.

توصیه عمومی، استفاده از پردازنده های AMD Ryzen و Intel Corei می باشد . سرعت هسته بالاتر، در نرم افزار Autocad بیشتر توصیه می شود تا تعداد هسته های بالاتر، و در نتیجه برای اجرای اتوکد به سی پی یو زئون احتیاج و الزامی وجود ندارد. توجه داشته باشید که در بخش نرم افزارهای مورد نیاز عمران و معماری، اتوکد یکی از سریعترین نرم افزارها بوده و نیازمندیهای خاصی را طلب نمیکند.

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email
Share on print
به بالای صفحه بردن