درآمد ارزی : فریلنسرها

در ادامه مباحث درآمد ارزی به مبحث فریلنسرها و آزاد کاری خواهیم پرداخت. در این قسمت، تفاوت های درآمد ارزی از فروش محصولات و درآمد فریلنسری به واسطه گرفتن پروژه را متوجه خواهید شد.

freelancer یا آزادکار

فریلنسر (Freelancer) کسی است که به صورت مستقل ( در شرایطی هم ممکن است گروهی باشد) و آزاد ، اقدام به دریافت پروژه کرده و درآمد مستقل از این کارت دارد. در شرایط فعلی تحریم ایران، مشکلاتی برای فریلنسرها وجود دارد که میتوان به عدم دسترسی به منابع مالی و تایید نشدن توسط سایت های این رده اشاره کرد. Freelancer ها میتوانند بدون محدودیت در تمام جهان و از طریق سایت های آنلاین پروژه بگیرید و درآمد کسب کنند.

این کار با فروش محصولات که در قسمت اول به آن اشاره شد کاملا متفاوت است. در قسمت اول در مورد درآمد ارزی یا درآمد دلاری از فروش محصولات گرافیکی صحبت کردیم، و در این قسمت در مورد نحوه گرفتن پروژه از کارفرماهای سراسر جهان صحبت خواهد شد.

درآمد ثابت در گرافیک کامیپوتری درآمد ارزی  درآمد ارزی درآمد ارزی فریلنسرها فریلنسرینگ
درآمد ثابت در گرافیک کامیپوتری درآمد ارزی درآمد ارزی درآمد ارزی فریلنسرها فریلنسرینگ

تفاوت فریلنسرینگ و فروش محصول

در بحث فروش محصول که در قسمت اول صحبت شد، شما کارفرمای مستقیمی ندارید و مستقیما برای خودتان کار میکنید. خوب یا بد بودن محصول شما، نتیجه مستقیمی برای خود شما دارد و در صورت نبود محصول مناسب از سوی شما، درآمدی هم نخواهید داشت. اما در بحث freelance، شما کار را از یک کارفرما در هر جای دنیا گرفته و برای اون کار کرده و درآمد کسب میکنید. در نتیجه این دو موضوع کاملا با هم متفاوت هستند.

اینکه شما در کدام بخش میخواهید فعالیت کنید به نحوه نگرش شما و نیاز شما به انجام پروژه ها مربوط است. درآمد فریلنسرینگ بسیار بالاتر از فروش محصول است و زودتر به نتیجه می رسد اما در مبحث تحریم ایران مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. پس در مبحث درآمد ارزی فریلنسرها ، باید به این نکته توجه نمایید که نحوه گرفتن پروژه کمی سخت تر اما درآمد آن به وضوح بهتر است.

تماشای ویدیو در یوتیوب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها