آشنایی با متریال PBR

امروزه تمامی موتورهای رندرینگ از متریال های فیزیکال پشتیبانی میکنند. برای آشنایی با متریال PBR این ویدیو را تا انتها مشاهده نمایید.

PBR (Physically Based Rendering)

در اولین گام در خصوص متریال های فیزیکال یا رندرینگ فیزیکال، باید در مورد نور و ماهیت آن بیشتر بدانید. در ویدیوی آشنایی با متریال PBR از مبحث نور شروع کرده ایم. نور و ماهیت فیزیکی آن یکی از مهمترین بحث های رندرینگ است که در صورتی که اصول و قواعد آن را بشناسید میتوانید به خوبی از آن استفاده نمایید.

تمام قواعد فیزیکی نور در انعکاس و جذب پرتوهای نور خلاصه می شود. این که چگونه پرتوهای نور در هنگام برخورد به یک سطح از خود واکنش نشان میدهد و چه اتفاقی برای پرتوهای نور در زمان برخورد با سطوح مختلف رخ خواهد داد، از مبانی شناخت متریال و رنگ ها در رندرینگ است.

شناخت رفتار پرتوهای نور ، چیزی است که شما را در تولید متریال های واقع گرایانه PBR به درستی هدایت خواهد کرد. نکته مثبت در تمامی موتورهای رندرینگ Physically Based Rendering این است که از قواعد یکسانی پیروی میکنند و شما میتوانید با شناخت این قوانین به راحتی در هر یک از موتورهای رندرینگ PBR، اقدام به تولید متریال های Photorealistic بنمایید.

آشنایی با متریال PBR
آشنایی با متریال PBR

Reflection and Refraction

در بخش دوم ویدیوی آشنایی با متریال PBR، در مورد قوانین فیزیکی انعکاس و انکسار نور صحبت شده و شما با این قواعد به خوبی آشنا خواهید شد. اینکه در چه زمینه ای و در چه موتور رندرینگی PBR فعالیت میکنید، تغییری در قوانین کاری شما نخواهد داشت، این قوانین فیزیکی هستند که تعیین کننده پارامترهای رندرینگ هستند که اگر شما این قوانین را به خوبی درک کنید، میتوانید بدون هیچ گونه نگرانی، وارد فضای موتور رندرینگ جدید شوید.

Physically Based Rendering در موتورهای رندرینگ بر اساس قوانین فیزیک نور و با جدیدترین متدهای روز دنیا در علم فیزیک پایه ریزی شده است. که در نتیجه آن هر ساله با پیشرفت علم فیزیک و دانش بشریت، و استفاده از الگوریتم های بروز شده، کیفیت خروجی این موتورها روز به روز واقع گرایانه تر می شود.

فیزیک و دیگر هیچ

شاید تصور اینکه همه چیز در یک موتور Physically Based Rendering از توابع و فرمول ها و قوانین فیزیکی پیروی می کند ، باورناپذیر باشد، اما در واقع چنین است. شما نیازی به اطلاع از خیلی جزییات نخواهید داشت زیرا این جزییات توسط الگوریتم های رندرینگ PBR به صورت خودکار محاسبه می شوند، اما برای درک بهتر و تولید متریال های دقیق تر و واقع گرایانه تر، می بایست که با خیلی از این اصول آشنا باشید.

در ویدیوی آشنایی با متریال PBR، شما در خصوص قوانین فیزیکی و تئوری های زیادی بحث و صحبت خواهد شد. قانون بقای انرژی، تئوری فرزنل ، قانون مایکروفاست و … که دانستن آنها برای شما هم مهم و هم راه گشاست. با علم به این مطالب، Physically Based Rendering را بهتر و راحت تر درک میکنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دسترسی سریع
راه های ارتباطی
همکاران و تبلیغات

مانی سافت

آموزش هنرهای وابسته به عکس و فیلم

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها