شرکت ادوبی Frame.io را با 1.275 میلیارد دلار خریداری کرد

GOLAEM crowd simulation charachter animation

Golaem (گولام)

فیلم های سینمایی و انیمیشن ها و حتی بازیهای نسل جدید، مملو از افکت ها و جاذبه های بصیری هستند. یکی از نیازمندیهای بسیار مهم

ادامه مطلب »

شرکت ادوبی قرار بود تا بستر همکاری ویدئویی مبتنی بر ابر Frame.io را با مبلغ 1.275 میلیارد دلار خریداری کند. انتظار می‌رفت که این قرارداد در سه ماهه چهارم سال 2021 به مرحله‌ی نهایی برسد و اکنون این اتفاق رقم خورد. امری ولز و جان تراور، بنیانگذاران Frame.io نیز به تیم Creative Cloud Adobe ملحق خواهند شد.

این خرید منجر به ادغامFrame.io  با نرم افزا Adobe ، به ویژه Premiere Pro  خواهد شد.
شرکت ادوبی Frame.io را با 1.275 میلیارد دلار خریداری کرد

از زمان تاسیس Frame.io در سال 2014، می‌توان گفت که به یکی از مهره‌های اصلی در بازار تولید تبدیل شده است که بستری مبتنی بر ابر را برای همکاری و بررسی عکس در تولید ویدئو فراهم می‌کند. Frame.io پس از تولید به سرعت سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف را به خود جلب کرد.

ادغام Frame.io با ابزارهای خلاقانه Adobe

با تکمیل این قرارداد ادوبی، شاهد ادغام بیشتر Frame.io در ابزارهای Creative Cloud Adobe ، از جملهPremiere Pro ، After Effects  و Photoshop هستیم. به گفته ولز، هدف این است که Premiere Pro به پرمشارکت‌ترین پلت‌فرم ویرایش ویدئو در جهان‌ تبدیل شود.

پشتیبانی مداوم از ابزارهای غیر ادوبی در  Frame.io

تا قبل از نهایی شدن قرار داد، هیچ تغییری در خدمات و قیمت Frame.io رخ نداد و کاربران می‌توانستند مثل همیشه از آن استفاده کنند اما از این پس شاهد تغییرات زیادی نخواهیم بود. Frame.io همچنین در حال حاضر طیف گسترده‌ای از ابزارهای خلاقانه از جمله Final Cut Pro ، Media Composer و DaVinci Resolve را ارائه می‌دهد.

با ادغام Frame.io به شرکت ادوبی، امری ولز همچنان به رهبری تیم Frame.io ادامه می‌دهد و با اساتید اصلی محصول Adobe و معاون اجرایی Creative Cloud Scott Belsky همکاری خواهد داشت.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز

به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر، Frame.io از مرورگرهای وب نظیرChrome ، Firefox و Safari پشتیبانی می‌کند اما همه ویژگی‌های آن با مرورگرهای تلفن همراه کار نمی‌کند. این پلتفرم مبتنی بر اشتراک است و امکان دسترسی به حساب‌های رایگان دو کاربری را در حداکثر دو پروژه فراهم می کند.

اشتراک‌های پولی نیز از کاربران بیشتر و تعداد نامحدودی پروژه، به علاوه ویژگی‌های پیشرفته پشتیبانی می‌کند. هزینه برنامه‌های Pro حدود 15 دلار برای در ماه است و برنامه‌های تیم 25 دلار در ماه در نظر گرفته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها