خبر خوش: قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت!

در بین انبوهی از اخبار بد که این روزها به گوش می‌رسد، زمان آن رسیده است که یک خبر خوب را در دنیای سخت افزار بشنویم. این خبر خوب، کاهش قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 است.

زمان چندانی تا عرضه پردازنده‌های نسل دوازدهمی Intel Alder Lake باقی نمانده است؛ اولین پردازنده‌های هیبریدی جهان که برای بخش خانگی عرضه می‌شوند. شرکت AMD قادر به ارائه نسل جدیدی برای رقابت با پردازنده‌های اینتل آلدر لیک نیست؛ حتی در ماه‌های بعد از آن نیز نمی‌تواند نسل جدیدی را وارد بازار کند. در نتیجه برای رقابت با اینتل تنها یک راه دارد.

خبر خوش: قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت
خبر خوش: قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 کاهش یافت

تنها راه AMD برای رقابت با نسل دوازدهم و تلاش برای عدم از دست دادن سهم خود از بازار پردازنده‌های خانگی، کاهش قیمت پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 است. کاهش قیمتی که از همین حالا آغاز شده است. این شرکت به طور رسمی قیمت تمام شده تعداد زیادی از پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 را کاهش داده است. در حال حاضر کمبود موجودی منجر به بالا رفتن شدید قیمت‌ها شده است که پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 نیز جزو آنها هستند.

با این وجود این کاهش قیمت در بازار محسوس خواهد بود. از سوی دیگر AMD تلاش می‌کند تا تولید پردازنده‌های AMD Ryzen 5000 را افزایش دهد. در حاضر قیمت تعداد زیادی از CPU های AMD کاهش یافته است. به عنوان مثال، AMD Ryzen 9 5900X با کاهش قیمت 80 پوندی، با قیمت 450 پوند فروخته می‌شود. Ryzen 7 5800X نیز با قیمت 354 پوند به فروش می‌رسد که در ابتدا با قیمت 429 دلار فروخته می‌شد.

متأسفانه، کاهش قیمت AMD Ryzen 5 5600X و Ryzen 9 5950X بسیار کمتر از نمونه‌های 8 و 12 هسته‌ای آنها است. با این وجود، واضح است که قیمت پردازنده‌های Ryzen AMD کمتر از قبل است. گزارش‌ها از بازار اروپا و آمریکا حاکی از آن هستند که به دلیل کاهش قیمت گسترده، فروش پردازنده‌هایی نظیر AMD Ryzen 9 5900X در بازارهای جهانی بالا رفته است. در حال حاضر نمی‌دانیم که آیا این کاهش قیمت موقتی بوده و یا دائمی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها