انفجار یک مک بوک پرو و سوختن دست کاربر به دلیل نقص در باتری خبر ساز شد!

اپل سازنده لپ تاپ های گران قیمت مک بوک است؛ بدون شک انتظارات از چنین لپ تاپ های گران قیمتی بسیار زیاد است اما قطعا انفجار جزو این انتظارات نیست. انفجار یک مک بوک حسابی شرکت Apple را بار دیگر به حاشیه برده است. داستان چیست؟

انفجار مک بوک
انفجار مک بوک

چند سال قبل بود که انفجار یک MacBook منجر به سر و صدای زیادی در دنیای دیجیتال شد؛ پس از انفجار آن مک بوک اپل تمام مدل های تولید شده در سال 2015 را برای تعویض باتری فراخوانی کرد.

کمی بعد در حالی که همگان انفجار خطرناک مک بوک را از یاد برده بودند، این شرکت اعلام کرد که باتری های ضد گلوگه ای را برای لپ تاپ های معروف MacBook طراحی و تولید کرده است. پس دست کم در بخش باتری خبری از آسیب به دلیل برخورد گلوگه نیست!

جالب است بدانید که اکثر شرکت های هواپیمایی اجازه حضور مک بوک های تولید شده در سال 2015 را در هواپیماها ممنوع اعلام کرده اند. از آن سال مقداری می گذرد، و حالا یک انفجار عجیب دنیا را تکان داده است.

یکی از کاربران و خریداران  Apple MacBook Pro اعلام کرده است که مک بوک آن به طور ناگهانی منفجر شده است. یکی از صاحبان مک‌بوک پرو اپل زمانی که در حال استراحت بوده است، متوجه یک صدای انفجار شده و پا به فرار می گذارد!

بر خلاف اکثر حوادث مشابه که فاقد جراحات فیزیکی برای کاربران است، در این انفجار دست صاحب مک بوک دچار سوختگی سطحی شده است.

این مک بوک در زیر تخت کاربر قرار داشته و وی برای جلوگیری از آتش سوزی منزل ناچار به برداشتن آن می شود که در این حال دست وی دچار سوختگی می گردد. بررسی ها حاکی از آن هستند که علت انفجار MacBook Pro باتری آن بوده است. آن هم در شرایطی که مک بوک کاملا خاموش بوده است.

انفجار یک مک بوک پرو و سوختن دست کاربر به دلیل نقص در باتری خبر ساز شد!
انفجار یک مک بوک پرو و سوختن دست کاربر به دلیل نقص در باتری خبر ساز شد!

چند سال پیش، اپل برای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی که بین سپتامبر ۲۰۱۵ تا ۲۷ فوریه فروخته شده بودند، فراخوانی صادر کرد. به نظر می رسد که صاحب این مک بوک از جمله افرادی بوده است که مک بوک خود را برای تغییر باتری به مراکز اپل تحویل نداده است.

در حال حاضر اپل واکنشی به این انفجار تلخ MacBook پروی گران قیمت نشان نداده است. Apple MacBook Pro ها برای تولید محتوا، رندرینگ، برنامه های سه بعدی و گرافیکی، برنامه نویسی حرفه ای و … طراحی شده اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها