سقوط سنگین فروش مادربرد، ایسوس و گیگابایت را نگران کرده است

با توجه به شیوع ویروس کرونا از چین و حمله روسیه به اوکراین، دنیا با تحولاتی عجیب روبرو شده است. این دو پارامتر حتی بر روی مواردی مانند فروش مادربردها نیز تاثیر گذار بوده‌اند! با مازستا همراه باشید تا جزییاتی از سقوط سنگین فروش مادربرد را در اختیارتان قرار دهیم.

با شیوع ویروس کرونا از چین، معادلات فروش قطعات سخت افزاری و لپ تاپ ها متحول شد. با یک شوک بزرگ شاهد افزایش فروش موارد یاد شده بودیم. اما با فروکش کردن تب و تاب این ویروس منحوس و البته حمله روسیه به اوکراین که مشکلاتی را در بخش استخراج رمزارزها به دنبال داشت، شاهد تغییراتی هستیم که چندان مورد انتظار نبود.

دو شرکت تایوانی ASUS و GIGABYTE نزدیک به 70 درصد از بازار فروش مادربرد در جهان را در اختیار دارند. این دو شرکت تایوانی به تازگی اعلام کرده اند که فروش مادربرد در سال جاری تا 25 درصد کاهش خواهد یافت؛ در حالی که عرضه و قیمت کارت های گرافیک در هفته های اخیر به حالت عادی خود بازگشته و این خبری خوش برای کاربران و گیمرها بوده است، و اما باید گفت که دلایل کاهش فروش مادربردها چیست؟

گزارش این دو کمپانی نشان می دهد که با فروش کردن قیمت کارت های گرافیک، کاربران و گیمرها ترجیح داده اند که به جای تعویض مادربرد و پلتفرم، یک کارت گرافیک جدید را خریداری کنند.

دومین علت کاهش یک چهارمی فروش مادربرد در سال 2022 مربوط به جنگ اوکراین است. با حمله روسیه به خاک اوکراین وضعیت رمزارزها و به طبع استخراج آنها تحت تاثیر قرار گرفته و خرید مادربرد برای این منظور را به سمت پایین هُل داده است.

به گفته ایسوس و گیگابایت، مادربردهای AMD AM5 و سری 700 اینتل نیز بازار را تقویت نمی کنند. کاهش فروش مادربرد کمی دور از انتظار بود؛ پیشبینی ها حاکی از کاهش فروش بودند اما سقوط 25 درصدی در هیچ یک از آنها دیده نمی شد!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها