مادربردهای ایستگاه کاری ASUS W790 از رم‌های DDR5 با فرکانس 6800 مگاهرتز پشتیبانی می‌کنند!

رقابت در حوزه مادربردهای ایستگاه کاری، به شکلی که به هیچ وجه انتظارش را نداشتیم، این بار بسیار گسترش یافته است. پس از شکست چند رکورد متفاوت در حوزه های اورکلاک مادربردهای مبتنی بر چیپست Intel W790، این بار نوبت به رقابت در جهت فرکانس رم های DDR5 ECC رسیده است. مادربردهای رندرینگ و تولید محتوا وارد فاز رقابتی جدیدی شده اند؟ مادربردهای ASUS W790 با پشتیبانی از رم هایی با فرکانس 6800 مگاهرتز! با مازستا همراه باشید.

تا همین چند سال پیش خبری از رقابت سنگین در حوزه مادربردهای ایستگاه کاری نبود. اما با ورود نسل جدید پردازنده های Intel Xeon در دو خانواده، رقابت با مادربردهای W790 به شکلی عجیب جدی شده است. در روزهای اخیر شاهد رقابت های گسترده در زمینه اورکلاک پردازنده های زئون، با مادربردهای تازه وارد W790 بودیم.

ایسوس امروز اعلام کرد که مادربردهای ایستگاه کاری ASUS W790 از رم ECC R-DIMM DDR5 تا فرکانس 6800 مگاهرتز پشتیبانی می‌کنند. همچنین ایسوس تاکیدهایی بسیار بر قابلیت های اورکلاک این خانواده داشته و اعلام کرده است که با آپدیت بایوس مادربردهای Pro WS W790E-SAGE SE و Pro WS W790-ACE، کاربران به فرکانس هایی بالاتر در بخش رم های DDR5 و اورکلاک CPU های زئون دست خواهند یافت.

مادربردهای ایستگاه کاری ASUS W790 امکان پشتیبانی از 2 ترابایت حافظه رم DDR5 را دارا هستند. ایسوس اعلام کرده است که در حین ساخت این دو مادربرد با سازندگان حافظه های رم همکاری کرده تا ظرفیت های دقیق 2 ترابایتی بدون هیچ مشکلی در این دو مادربرد اجرا شوند.

Pro WS W790E-SAGE SE اکنون تا 128 گیگابایت (8X16 گیگابایت) با سرعت 6800 MT/s و Pro WS W790-ACE تا 64 گیگابایت (4X16 گیگابایت) رم DDR5 با سرعت 6800 MT/s پشتیبانی می کنند. انتخاب خنک کننده CPU مناسب برای ساخت ایستگاه کاری نیز می تواند یک چالش باشد، زیرا سوکت های CPU و فاکتورهای فرم متفاوت از موارد استفاده شده در دسکتاپ هستند. بنابراین، ایسوس با کارشناسان خنک کننده از جمله Enermax، EK و Noctua همکاری کرده است تا خنک کننده های هوا و مایع را برای سوکت LGA4677 که توسط آخرین پردازنده های ایستگاه کاری Intel Xeon استفاده می شود، ارائه دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها