پلتفرم Atomontage به صورت Open Beta برای گرافیک‌های حجمی و نرم افزارهای شبیه‌سازی عرضه شد

Atomontage، استارت آپی که گرافیک‌های حجمی و نرم افزارهای شبیه سازی را توسعه می‌دهد، نسخه‌ی اولیه فناوری میکرووکسل خود را در کنفرانس Slush 2021 در هلسینکی فنلاند راه اندازی کرده است.

به گفته‌ی این تیم، فناوری آنها راه جدیدی برای ایجاد گرافیک کامپیوتری در بازی‌های ویدیویی و شبیه‌سازی‌های سیستمی را ارائه می‌دهد. در ادامه به جزییات بیشتر در این زمینه خواهیم پرداخت و به جزییات پلتفرم Atomontage و فناوری میکرووکسل خواهیم پرداخت.

پلتفرم Atomontage به صورت Open Beta برای گرافیک‌های حجمی و نرم افزارهای شبیه‌سازی عرضه شد
پلتفرم Atomontage به صورت Open Beta برای گرافیک‌های حجمی و نرم افزارهای شبیه‌سازی عرضه شد

Atomontage، پلتفرمی برای گرافیک‌های حجمی و نرم افزارهای شبیه سازی

مزیت اصلی گرافیک حجمی مبتنی بر ابر این است که از پیشرفت‌هایی در فشرده‌سازی داده‌های سه‌بعدی استفاده می‌کند، به طوری که اشتراک‌گذاری تصاویر سه بعدی با جزئیات بالا، بسیار آسان‌تر خواهد شد. برای کسانی که نمی‌دانند باید بگوییم که Voxels اساسا مکعب‌هایی هستند که برای ساختن تصاویر استفاده می‌شوند.

از طرف دیگر وکسل‌های Atomontage آنقدر ریز هستند که به آنها میکرووکسل نیز می‌گویند. به طور کلی می‌توان از آنها برای ایجاد تصاویر با دسته‌بندی بسیار ریزتر نسبت به سایر انواع گرافیک استفاده کرد.

این نسخه‌ی فعلی پلت فرم از تجسم، ویرایش و به اشتراک گذاری داده‌های سه بعدی بزرگ پشتیبانی می‌کند. اما تا سال آینده با ویژگی‌های اصلی بیشتری منتشر خواهد شد تا ما را در سریع‌ترین زمان ممکن به سمت چشم انداز بزرگ خود سوق دهد. برای مثال تا سال آینده می‌توانیم منتظر پشتیبانی از بازی‌های پیشگامانه و سایر تجربیات عمیقا تعاملی برای سازندگان مونتاژ باشیم.

به طور کلی پلتفرم Atomontage در گرافیک حجمی و نرم‌افزارهای شبیه‌سازی می‌تواند تحول خوبی در بخش ساخت و تولید محتوای گرافیکی ایجاد کند و به هنرمندان و تولیدکنندگان این حوزه کمک بزرگی خواهد کرد. در نهایت باید منتظر باشیم و ببینیم که چنین پروژه‌هایی چه خروجی خواهند داشت و آیا مورد استقبال هنرمندان قرار خواهند گرفت یا خیر.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها