بزرگترین فروشنده کارت گرافیک در جهان کیست؟

به تازگی آمارهایی از فروش کارت های گرافیک را در سراسر جهان منتشر کردیم؛ این بار به سراغ آمار فروش کارت های گرافیک برندهای گوناگون می رویم. به سراغ آخرین گزارش های مالی و آمار فروش کارت های گرافیک در جهان خواهیم رفت. کدام شرکت بیشترین کارت گرافیک را در سراسر جهان به فروش رسانده و بزرگترین فروشنده کارت گرافیک است؟

همانطور که می دانید، کمبود کارت های گرافیک، افزایش قیمت و مواردی از این دست در سراسر جهان به شدت مشهود است. موسسه Jon Peddie Research به اختصار JPR، آخرین گزارش جدید خود را منتشر کرد.

بزرگ‌ترین فروشنده کارت گرافیک در جهان کیست؟
بزرگ‌ترین فروشنده کارت گرافیک در جهان کیست؟

این گزارش به تحلیل بازار کارت های گرافیک می پردازد. طبق گزارش Jon Peddie Research محموله های کارت های گرافیک که در سه ماهه پیش در سراسر جهان منتشر شده است، 12 درصد بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته است.

گزارش های JPR از فروش کارت های گرافیک در سه ماهه سوم سال 2021 نشان می دهد که انویدیا تا به اینجای سال 2021 بیشترین سهم از بازار کارت های گرافیک را به نام خود ثبت کرده و بیش از 83 درصد از کاربران، کارت های گرافیک کمپانی انویدیا را ترجیح داده اند. سهم AMD نیز تا به اینجای سال 2021 به 17 درصد می رسد که با کاهش سه درصدی به نسبت سال گذشته مواجه است.

در سه ماهه سوم سال 2021 تعداد 101 میلیون انواع کارت های گرافیک در جهان به فروش رسیده است. فروش پردازنده (CPU) ها نیز به نسبت سال گذشته 9 درصد افزایش داده است. به طور کلی، فروش کارت های گرافیک دارای نرخ رشد ترکیبی سالانه 1.1-% در طی سال‌های 2020-2025 خواهند بود. به بیان ساده تر، حتی با وجود کمبود تراشه و مشکلات دنیای کارت های گرافیک، فروش کارت های گرافیک در سه ماهه جاری بسیار خوب بوده اما رشد آن چندان چشمگیر نیست؛

حتی در برخی از فصول مالی با رشد منفی روبرو خواهد بود. در حال حاضر مشخص نیست که این رویه تا چه زمان ادامه داشته و کمبود کارت های گرافیک به همراه افزایش قیمت چه بر سر کاربران می آورد. انویدیا همچنان بزرگترین فروشنده کارت گرافیک و بزرگترین بخش از این بازار را به خود اختصاص داده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بزرگترین فروشنده کارت گرافیک در جهان کیست؟

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها