تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید Blender 3.0 اعلام شد

Blender 3.0 که یک بروزرسانی بسیار مهم در سال جاری است در اواخر اکتبر منتشر خواهد شد. این نسخه‌ی جدید از نرم افزار بلندر قرار بود در آگوست منتشر شود اما در نهایت به ماه اکتبر ۲۰۲۱ موکول شد. انتشار این نسخه‌ی بلندر ۳.۰ قرار است در یک رویداد آنلاین انجام شود و اطلاعات کاملی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

Blender 3.0 که اولین بار در سال گذشته معرفی شد، سرانجام به مرحله‌ی انتشار رسید و تغییرات ساختاری را در اختیار کاربران خود قرار داد. ویژگی‌های جدید و مهمی در این نسخه در نظر گرفته شده است که می‌توان به مجموعه ابزارهای متحرک جدید اشاره کرد. Blender 3.0 در اکتبر ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد اما در ماه دسامبر ۲۰۲۱ انتشار عمومی آن آغاز می‌شود.

تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید Blender 3.0 اعلام شد
تاریخ انتشار نسخه‌ی جدید Blender 3.0 اعلام شد

در واقع کار رابط کاربری 2.8 در این نسخه به پایان رسیده و کارایی و عملکرد این نرم‌افزار به کلی تغییر خواهد کرد. این نسخه احتمالا باید شامل رندر جدید Cycles X باشد. Cycles X، با هدف بهبود عملکرد و تعامل بیشتر، در ابتدا برای Blender 3.1 برنامه ریزی شده بود اما در نهایت در نسخه‌ی ۳.۰ ارائه خواهد شد.

پس باید در اوایل دسامبر منتظر انتشار عمومی و پایدار این بلندر ۳.۰ باشیم و با امکانات و قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار روبرو شویم. هنوز جزییات بیشتری در مورد جدیدترین و کامل‌ترین نسخه‌ی بلندر منتشر نشده اما به زودی اطلاعات تکمیلی این بروزرسانی منتشر خواهد شد و با جزییات بیشتر آن آشنا می‌شویم. این نسخه برای هنرمندان سه بعدی روند تازه‌ای را به ارمغان خواهد آورد.

سیستم مورد نیاز و تاریخ انتشار Blender 3.0

Blender 3.0 برای انتشار عمومی پایدار در دسامبر ۲۰۲۱ منتشر می‌شود. نسخه پایدار فعلی، در واقع نسخه‌ی Blender 2.93 است که برای سیستم‌عامل‌های Windows 8.1 به بالا، macOS 10.13 به بالا و Linux در دسترس قرار دارد و دانلود و استفاده از آن کاملا رایگان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها