دوربین بدون آینه‌ کانن با طراحی و دستگیره جدید

کانن به تازگی طرح جدیدی از یک دوربین‌ بدون آینه را ثبت اختراع کرده است. این طراحی بسیار متفاوت از طراحی دوربین‌های قبلی این شرکت بوده و به لطف طراحی یک دستگیره، راحتی بیشتری را در حمل و نقل و گرفتن دوربین به ارمغان خواهد آورد. این دوربین بدون آینه‌ کانن جدید اختراع شده‌ی Canon، عکاسی در حالت‌های افقی و عمودی را راحت‌تر کرده است.

طراحی جدید و متفاوت دوربین بدون آینه‌ی کانن با دستگیره

طراحی جدید کانن به این صورت است که در بدنه‌ی دوربین، یک فضای تو خالی به شکل L طراحی شده که محل قرار گرفتن دست بوده و عملکرد یک دستگیره را دارد. در واقع این طراحی، یک فرمان را برای نگه‌داشتن دوربین ارائه کرده که خطر افتادن دوربین را کاهش خواهد داد. تصاویر ارائه شده در ثبت اختراع این طرح جدید، یک بدنه‌ی مربعی شکل از دوربین را نشان می‌دهد که در زوایای مختلف قابل استفاده بوده و همچنین مکان قرار گرفتن دکمه‌ها به گونه‌ای است که از هر زاویه‌ای قابل دسترس خواهد بود.

نکته قابل توجه دیگر در این طراحی، آن است که طبق نقشه‌ها در سمت راست و پایین LCD، دریچه‌های خنک‌کننده وجود دارد. این دوربین با طراحی منحصربه‌فرد کانن، با وجود حفره‌ی L شکل در بدنه، تمامی امکانات اعم از منظره‌یاب، نمایشگر LCD، دکمه‌های متعدد و شکاف کارت حافظه را ارائه کرده است.

طراحی جدید و متفاوت دوربین بدون آینه‌ی کانن با دستگیره
طراحی جدید و متفاوت دوربین بدون آینه‌ی کانن با دستگیره

طبق این نقشه‌های منتشر شده، کدهای 120a و 120b در واقع نوارهای لمسی هستند که هنوز جزییاتی در رابطه عملکرد این نوارهای لمسی ارائه نشده است. از سوی دیگر کد‌ها 111a و 111b واحدهای عملیاتی این دوربین هستند که در نقشه مشخص شده است.

طراحی جدید و متفاوت دوربین بدون آینه‌ی کانن با دستگیره
طراحی جدید و متفاوت دوربین بدون آینه‌ی کانن با دستگیره

این طراحی تفاوت زیادی با دوربین‌های موجود در بازار دارد و یکی از بهترین طراحی‌ها برای عکاسان خواهد بود. در نتیجه به زودی شاهد محصولاتی با این طراحی خواهیم بود و این طراحی غیرمعمول خیلی زود تبدیل به یک مدل رایج در میان عکاسان و مردم خواهد شد. به طور کلی هنوز جزییات بیشتری در رابطه با این طرح مطرح نشده و باید منتظر اطلاعات تکمیلی و تولید محصولاتی با این طراحی از شرکت کانن باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها