با کنسول دستی بر اساس سخت افزارهای پلی استیشن 2 آشنا شوید؛ کنسول PS2 Eclipse

کنسول‌های قابل حمل و پرتابل از مشتریان بسیاری برخوردار هستند، به طوری که بخت و اقبال روی دوش آنها نشسته است. حالا تصور کنید که در میان مدل‌های متعدد از کنسول‌های دستی، یک کاربر خلاق و البته متخصص یک پلی استیشن 2 دستی با نام کنسول PS2 Eclipse طراحی کرده است.

کنسول PS2 Eclipse

کنسول PS2 Eclipse

این خبر در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ اما باید گفت که واقعیت داشته و در سال 2021 شاهد ساخت کنسول دستی و قابل حمل PS2 هستیم. کنسول PlayStation 2 جزو پُر فروش‌ترین کنسول‌های بازی جهان است که حتی امروزه نیز بسیاری از آن استفاده می‌کنند. یک ماد کننده خلاق که در یوتیوب نیز کانال اختصاصی داشته و هر از چند گاهی دست به اقدامات جالب توجه می‌زند، این بار به سراغ ساخت یک کنسول قابل حمل رفته است.

این کنسول قابل حمل با استفاده از سخت افزارهای کنسول PS2 طراحی شده است. این داستان از چند سال پیش آغاز شده بود. وی در ابتدا یک کنسول دست دوم PlayStation 2 را خریداری کرده و سپس سخت افزارهای آن را در درون یک کنسول دستی Wii قرار داد. وی در نهایت با سختی بسیار موفق به ساخت یک کنسول دستی، با قطعات مشترک Wii و PS2 شد که بازی‌های پلی استیشن 2 روی آن اجرا می‌شدند.

کنسول PS2 Eclipse
کنسول PS2 Eclipse

پس از آن، این ماد کننده با نام مستعار GingerOfOz به فعالیت مشغول است، تصمیم گرفت تا یک کنسول دستی را به صورت کامل از نو ساخته و دیگر از بدنه کنسول دستی Wii استفاده نکند. برای همین منظور به سراغ پرینتر سه بعدی رفته و طرح یک کنسول دستی را اجرا کرد. در گام بعدی، وی قطعات پردازشی کنسول پلی استیشن 2 را درون آن جای داده و نام محصول نهایی ساخت خود را PS2 Eclipse گذاشت.

کنسول دستی PS2 Eclipse به وسیله کارت حافظه بازی‌ها را بر روی خود ذخیره کرده و برای نصب آنها باید از درگاه USB استفاده کنید. همچنین امکان نصب کنترلر دوال شاک PS2 به PS2 Eclipse وجود دارد. البته مسئله تهویه سخت افزارها را نیز در این کنسول وجود دارد. به هر حال جزئیات دقیق این موضوع هنوز افشا نشده اما باید گفت که PS2 Eclipse محصولی خلاقانه و جذاب است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها