Crytek به تازگی CryEngine 5.7 را به عنوان نسخه جدید پایدار منتشر کرد

CryEngine 5.7، قدرتمندترین پلتفرم توسعه بازی بوده که ابتدا برای سال 2020 برنامه‌ریزی شده بود اما بالاخره در سال 2022 منتشر شد. این نسخه‌ی جدید از Crytek، میان افزار Scaleform UI را به نسخه 4 به‌روز کرده، افزونه GamePlatform را ارتقا می‌دهد و پشتیبانی از نسخه فعلی ویژوال استودیو را اضافه خواهد کرد. در ادامه با مازستا همراه باشید.

CryEngine 5.7 با به‌روز‌رسانی‌های Scaleform و پلاگین GamePlatform

CryEngine 5.7 که قدرتمندترین پلتفرم توسعه بازی است؛ در نهایت با بروزرسانی‌های محدودی به عنوان نسخه‌ی پایدار جدید در سال 2022 منتشر شد. در این نسخه شاهد به‌روزرسانی Scaleform 4 هستیم و از سوی دیگر شاهد بروزرسانی نسخه پایدار نهایی میان‌افزار UI خواهیم بود.

Schematyc، سیستم اسکریپت نویسی بصری CryEngine، در ابتدا قرار بود یک بازنگری کامل داشته باشد اما در نهایت با به‌روزرسانی‌های جزئی از جمله یک پلاگین Scaleform در اختیار کاربران قرار گرفته است.

علاوه بر این، CryEngine اکنون از Visual Studio 2022، نسخه فعلی IDE و GamePlatform و پلاگین آن برای خدمات آنلاین مانند matchmaking پشتیبانی کرده و همچنین اکنون از Steam، PlayStation و Xbox پشتیبانی خواهد شد.

البته چند ویژگی کوچکتر و بهبود گردش کار در این نسخه وجود دارد که در برنامه‌ی سال 2020 وجود نداشت و می‌توان به پشتیبانی از باد محیطی در vCloth و سیستم شبیه‌سازی پارچه CryEngine اشاره کرد.

در حال حاضر تاریخ انتشار مشخصی برای ویژگی‌های اعلام شده در سال 2020 مانند سیستم ردیابی پرتو و پشتیبانی از دستگاه‌های تلفن همراه وجود ندارد در نتیجه باید در آینده منتظر این ویژگی‌های جذاب باشیم.

قیمت و سیستم مورد نیاز CryEngine 5.7

CryEngine 5.7 LTS برای سیستم‌عامل‌های Windows 7 به بالا در دسترس است. استفاده از این ویرایشگر رایگان بوده، اما Crytek پنج درصد از درآمد هر پروژه تجاری 5000 دلاری در سال دریافت می‌کند. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در مورد نسخه‌ی جدید CryEngine 5.7 به اشتراک بگذارید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها