ساخت بازی برای PS4 و Xbox One تا چه زمانی ادامه دارد؟

چیزی در حدود یک سال از زمان عرضه کنسول های نسل نهمی یعنی Xbox Series S/X و PlayStation 5 به بازارهای جهانی می گذرد. سونی وعده داده بود که دست کم تا 5 سال دیگر از سری کنسول های PS4 پشتیبانی خواهد کرد و البته تولید آنها کاهش یافته اما متوقف نشده است. اما به نظر می رسد که توسه دهنده و سازندگان بازی علاقه چندانی به حضور بازی های خود در نسل هشتم و ساخت بازی برای PS4 و Xbox One دارند؟

ساخت بازی برای PS4 و Xbox One تا چه زمانی ادامه دارد؟
ساخت بازی برای PS4 و Xbox One تا چه زمانی ادامه دارد؟

کنسول هایی مانند Xbox One و PS4 در نسل هشتم فروش بالایی را تجربه کردند؛ اما در نهایت باید گفت که کنسول های نسل نهمی یعنی Xbox Series S/X و PlayStation 5 از نظر قدرت سخت افزاری چند برابر قوی تر از آنها هستند.

به هر حال در حال حاضر تعدادی کنسول های PS4 قدیمی خود را به قیمت یک Xbox Series S نسل نهمی و حتی گران تر به صورت دست دوم به فروش می رسانند که خرید آنها به هیچ وجه منطقی نبوده و باید بدانید که پول خود را مستقیم به سطل آشغال انداخته اید!

افزون بر قدرت بالاتر کنسول هایی مانند Xbox Series S به نسبت PS4 و حتی PS4 PRO، موارد دیگر هم وجود دارد که به شما توصیه می کنیم که از خیر خرید کنسول های نسل قبل بگذرید.

از 20 بازی معرفی شده از ابتدای سال 2022 تا به امروز تنها چند نمونه انگشت شمار از آنها امکان اجرا توسط کنسول های نسل هشتمی یعنی Xbox One و PS4 را دارند! این در حالی است که تصور می شد دست کم تا 2 سال آینده تمامی بازی های نسل نهم در نسل هشتم نیز دیده شود.

توسعه دهندگان بازی دلیل این مسئله را قدرت پردازشی بالاتر در کنسول های Xbox Series S/X و PlayStation 5 اعلام کرده اند. در حال حاضر بازی های نسل نهم با توجه به سخت افزارهای قدرتمند و درایوهای SSD طراحی و تولید شده و در نتیجه امکان پیاده سازی و پورت کردن بسیاری از آنها برای کنسول های نسل هشتم عملا ممکن نیست!

بر خلاف تمامی تصورات توسعه دهندگان بازی دیگر تمایل چندانی به انتشار بازی ها برای کنسول های نسل هشتمی ندارند. بدون شک تا 2 سال آینده دیگر هیچ بازی برای آنها تولید نمی شود. پس خرید یک کنسول نسل هشتمی دیگر کاملا اشتباه خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

Chaos Group Chaos Vantage

Chaos Vantage

شرکت Chaos Group از  Chaos Vantage رونمایی کرد. این محصول جدید ابزاری جهت مرور و نمایش فایل های صحنه های VRay بزرگ به صورت Realtime

ادامه مطلب »

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها