غولی به نام GeForce RTX 3090 Ti با توان مصرفی فوق العاده بالا!

تنها چند روز مانده به کنفرانس رسمی انویدیا در جریان نمایشگاه CES 2022، اطلاعاتی از غول جدید این شرکت با نام NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti فاش شده است. سریع و قدرتمندترین کارت گرافیک جهان به شدت گرسنه است!

انویدیا در حال ایجاد فاصله بیشتر بین محصولات خود با AMD است؛ معرفی و عرضه یک کارت گرافیک بسیار قدرتمند با نام GeForce RTX 3090 Ti برای همین منظور در دستور کار تیم سبز قرار گرفت.

GeForce RTX 3090Ti به زودی و در روزهای آینده رونمایی شده و در تاریخی نامعلوم وارد بازار خواهد شد. این کارت گرافیک قدرتمندترین کارت گرافیک دسکتاپ تا به امروز بوده و به یکی از قدرتمندترین و گران‌ترین کارت‌های گرافیک پرچمدار ساخته شده تبدیل خواهد شد.

غولی به نام GeForce RTX 3090 Ti با توان مصرفی فوق العاده بالا!
غولی به نام GeForce RTX 3090 Ti با توان مصرفی فوق العاده بالا!

یکی از مدل های سفارشی از این کارت گرافیک قدرتمند، EVGA GeForce RTX 3090 Ti KINGPIN است. GeForce RTX 3090Ti KINGPIN محصول کمپانی آمریکایی EVGA است که از سری مدل های KINGPIN بوده و برای اورکلاک و رسیدن به فرکانس های بالا طراحی شده است. جالب است بدانید که این کارت گرافیک برای تغذیه خود از 2 رابط 12 پین استفاده می کند!

به طور اسمی و بر روی کاغذ، دو رابط 12 پین برای ورودی برق تا 1275 وات کافی است. کارت گرافیک پرچمدار نسل بعدی EVGA GeForce RTX 3090Ti KINGPIN دارای طراحی کاملاً جدید و PCB متفاوت با RTX 3090 کنونی است.

این بدان معناست که مدارهای برق و کانکتورها نیز اصلاح شده اند. به گفته منابع معتبر شرکت EVGA به جای استفاده از 3 رابط 8 پین به استفاده از 2 رابط 12 پین تغذیه روی آورده است.

75 وات نیرو نیز می تواند از طریق اسلات PCI-E به کارت گرافیک منتقل شود. سایر جزئیات نشان می دهند که این کارت در مقایسه با مدل های سفارشی NVIDIA RTX 3090 دارای قیمت بسیار بالایی خواهد بود و EVGA (و به احتمال زیاد دیگر تولید کنندگان نیز) احتمالاً به تولید کارت های گرافیک RTX 3090 موجود پایان می دهد.

انتظار می‌رود کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti بار دیگر به یک کارت کلاس Titan تبدیل شود. در زمینه مشخصات فنی آن نیز تا زمان معرفی رسمی، سکوت خواهیم کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها