این شما و این هم تصاویر و مشخصات غول گیمینگ: Gigabyte Z690 Aorus Xtreme

افشای اطلاعات و تصاویر مربوط به پلتفرم نسل دوازدهم اینتل در حالی ادامه دارد که تنها چند روز تا معرفی رسمی این خانواده جذاب باقی مانده است. پردازنده های نسل دوازدهمی اینتل با نام آلدر لیک، بر روی مادربردهایی نظیر Gigabyte Z690 Aorus Xtreme خواهند نشست. اینک تصاویر و برخی مشخصات یک پرچمدار به تمام معنی به نام Z690 Aorus Xtreme در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

لو رفتن تصاویر و اطلاعات مربوط به پلتفرم نسل دوازدهمی اینتل Alder Lake با انتشار تصاویر و برخی مشخصات یک پرچمدار به تمام معنی، موسوم به Gigabyte Z690 Aorus Xtreme ادامه پیدا می کند.

این شما و این هم تصاویر و مشخصات غول گیمینگ: Gigabyte Z690 Aorus Xtreme
این شما و این هم تصاویر و مشخصات غول گیمینگ: Gigabyte Z690 Aorus Xtreme

Gigabyte Z690 Aorus Xtreme یک مادربرد با طراحی غیر معمول است؛ به عنوان مثال می توانید به محل قرارگیری اسلات های توسعه PCI-E نگاه کنید. Z690 Aorus Xtreme در بخش اسلات های توسعه از یک آرایش جدید و متفاوت استفاده می کند. البته این کار چندان هم بد نیست چرا که دیگر کارت گرافیک اسلات های توسعه خالی را اشغال نمی کند. دو اسلات توسعه دیگر برای نصب دیگر قطعات سخت افزاری باقی مانده است.

همچنین در این مادربرد پرچمدار مکان قرارگیری اسلات های SSD M.2 نیز متفاوت است. به عنوان مثال یک اسلات در زیر چیپست تعبیه شده است. یک هیت سینک و پوشش یکپارچه چیپست ها، مدار صوتی و اسلات های SSD را تحت پوشش قرار می دهد. بخش تغذیه نیز دارای یک خنک کننده پیشرفته است.

نکته عجیب دیگر پوشش قرار گرفته بر روی اسلات های رم DDR5 است که به LED RGB نیز مجهز شده است. معمولا چنین چیزی در هیچ مادربرد دیگری دیده نمی شود. Gigabyte Z690 Aorus Xtreme دارای دو اسلات توسعه فوق سریع PCI-E 5.0 است.

از دیگر ویژگی های این مادربرد می توان به کنترلر داخلی 10 گیگابیتی Marvell AQC113C، کنترلر مجزای 2.5 گیگابیتی شبکه، کنترلر شبکه بدون سیم 802.11ax Wi-Fi، حداقل یک پورت Thunderbolt 4، سه اسلات M.2، سیستم دیباگر هوشمند، پشتیبانی از ESS DAC و قابلیت اورکلاک نسبتا سنگین پردازنده های نسل دوازدهم اینتل اشاره کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها