شکست کارت گرافیک Intel Arc A380 از رقبای ارزان قیمت خود در بازی‌ها

همانطور که احتمالا می دانید این روزها شاهد ورود اولین کارت گرافیک کلاس دسکتاپ-گیمینگ اینتل به بخشی از کشورهای جهان هستیم. کارت گرافیک میان رده Intel Arc A380 که در روزهای اخیر بسیار خبرساز شده بود. اینک یک منبع معتبر چند تست و بررسی دقیق را روی کارت گرافیک تازه وارد Intel Arc A380 انجام داده و آن را با رقبایی نظیر GTX 1650 از شرکت انویدیا مقایسه کرده است. با مازستا همراه باشید.

در حال حاضر یکی از بزرگ ترین سوالات کاربران در سراسر جهان این است که ارزش خرید کارت های گرافیک اینتل Arc چقدر است؟ آیا با توجه به قیمت گذاری اینتل آنها قادر به شکست رقبا هستند؟

برای این منظور تنها راه حل پیش رو مطالعه بنچمارک و بررسی ها است؛ خصوصا برای گیمرها، مهندسان، طراحان و … که از علم سخت افزار اطلاع چندانی ندارند.

Intel Arc A380

کارت گرافیک دسکتاپ Intel Arc A380 اینتل به طور کلی در چین موجود بوده و با قیمتی در حدود 160 دلار به فروش می‌رسد. این کارت گرافیک در معیار و بنچمارک 3DMark Port Royal و بنچمارک Time Spy موفق به شکست رقبای خود از تیم سرخ یعنی AMD Radeon RX 6500 XT و RX 6400 شده است.

اما نکته عجیب آن است که زمانی که از بنچمارک‌ها فاصله گرفته و به سراغ تست Intel Arc A380 در بازی ها می رویم، تیم آبی در برابر مدل های میان رده AMD حرف چندانی برای گفتن ندارد!

تست های کارت های گرافیک فوق در شش بازی متفاوت حاکی از آن است که اینتل Arc A380 نتیجه را به دو کارت گرافیک رقیب خود یعنی RADEON RX 6400 و NVIDIA GTX 1650 واگذار می‌کند. البته این احتمال وجود دارد که اینتل در آینده با درایورهای جدید این نقطه ضعف نیز پوشش داده شود.

Intel Arc A380

بازی های مورد بررسی در این آزمون شامل League of Legends، PUBG, GTA V, Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 5 و Red Dead Redemption 2 می شوند.

در سه تست اول که مبتنی بر DirectX 11 هستند، می‌بینیم که A380  بین 22 تا 26 درصد از کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1650 و Radeon RX 6400 کندتر است.

این شکاف در عناوین SoTR و Forza 5 DirectX 12 کاهش می‌یابد، جایی که اینتل از رقبای خود 10 درصد ضعیف تر است.

بهترین نمایش کارت، در RDR 2 مجهز به Vulkan است، جایی که 7 درصد کندتر از GTX 1650 و 9 درصد کمتر از RX 6400 است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها