پردازنده Core i9-12900HK شگفتی آفرید؛ سریع‌ترین در جهان با شکست Apple M1 MAX

اینتل در حال خانه تکانی است تا بدین ترتیب عقب ماندگی های خود از AMD را به سرعت جبران کند؛ فاصله بالای عملکرد و پرفورمنس پردازنده های نسل دوازدهم آلدر لیک نیز مهر تائیدی بر این ماجرا هستند. اینتل به بخش پردازنده های دسکتاپ خانگی اکتفا نکرده و حالا قصد قدرت نمایی در بخش لپ تاپ ها را نیز داراست. Core i9-12900HK یکی از آنهاست.

تا به امروز در پردازنده های لپ تاپ شاهد استفاده از حداکثر 8 هسته و 16 رشته بودیم. در لپ تاپ های گیمینگ پردازنده های Intel با پسوند H همراه هستند که AMD نیز از همین پسوند به صورت کپی برداری برای تراشه های خود استفاده کرد.

پردازنده Core i9-12900HK شگفتی آفرید؛ سریع‌ترین در جهان با شکست Apple M1 MAX
پردازنده Core i9-12900HK شگفتی آفرید؛ سریع‌ترین در جهان با شکست Apple M1 MAX

یک منبع موثق اطلاعاتی خیره کننده را در زمینه پردازنده های نسل بعدی اینتل در بخش لپ تاپ منتشر کرده است. پردازنده های نسل یازدهم اینتل در بخش لپ تاپ هم اینک در بازارهای جهانی هستند؛ البته متاسفانه باید گفت که بازار ایران به مانند گذشته به تازگی عرضه چنین لپ تاپ هایی را آغاز کرده است.

نسل دوازدهم از پردازنده های اینتل چه در بخش دسکتاپ خانگی و چه در بخش لپ تاپ، با کد رمز Alder Lake شناخته می شوند. هر دو از لیتوگرافی 10 نانومتری فین فت بهره برده و با فناوری پیشرفته چند بعدی، در کنار هسته های های کوچک و بزرگ ساخته می شوند.

Core i9-12900HK یکی از پرچمداران بعدی اینتل در بخش لپ تاپ است که حتی قابلیت اورکلاک را برای کاربران به همراه داشته و حالا منابع معتبر اولین بنچمارک از این پردازنده جذاب را در حالی منتشر کرده اند که نتایج به دست آمده خیره کننده است!

Core i9-12900HK در بنچمارک Geekbench 5 قرار گرفته و جالب است بدانید که در تک هسته به امتیاز 1851 دست یافته و آزمون تمام هسته را با امتیاز بسیار خوب 13256 به اتمام رسانده است. Core i9-12900HK دارای 14 هسته و 20 رشته بوده و با توجه به امتیازهای کسب شده، پردازنده Apple M1 MAX را به تازگی معرفی شده است، به تازگی شکست می دهد.

همچنین امتیاز آن با نسخه کنونی که جایگزینش می شود، یعنی Core i9-11980HK نیز بسیار زیاد است. Core i9-11980HK پرچمدار کنونی نسل دوازدهم اینتل است. پردازنده های نسل دوازدهم لپ تاپ چه زمانی وارد بازارهای جهانی خواهند شد؟ این سوالی است که هنوز پاسخ دقیق آن مشخص نبوده اما به نظر می رسد که آنها در نیمه دوم سال 2022 وارد بازارهای جهانی شوند. پس به این زودی ها در انتظار CPU شگفتی ساز یعنی Core i9-12900HK نباشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها