تاریخ عرضه مادربردهای Intel Z790 به طور رسمی توسط MSI اعلام شد

باورش سخت است اما هزاران کاربر در سراسر جهان به انتظار عرضه پردازنده های AMD Ryzen 7000 و Intel Raptor Lake نشسته اند تا سیستم جدید خود را اسمبل کنند. اگر چه تاریخ نسبتا دقیق عرضه CPU های ریزن 7000 مشخص است، اما تاریخ دقیق عرضه سری رپتور لیک، با مادربردهای سری 700 سر به مهر مانده بود. اینک به لطف MSI می دانیم که مادربردهای رده بالا و بی نظیر Intel Z790 چه زمانی وارد بازارهای جهانی خواهند شد. با مازستا همراه باشید.

پردازنده های نسل سیزدهمی اینتل Raptor Lake را می توان رقیب قدرتمند برای رویارویی با AMD ZEN ها دانست چرا که اینتل دیگر قصد ندارد تا به مانند گذشته، نسل های جدید را به صورت پشت سر هم وارد میدان کند. تیم آبی در نظر دارد تا پردازنده های رپتور لیک را در اواخر و یا اواسط پاییز امسال به طور رسمی رونمایی کند.

مادربردهای Intel Z790

پردازنده های رپتور لیک با مادربردهای سری 700 به بازار می آیند که در راس آنها، مادربردهای مبتنی بر چیپست Intel Z790 قرار دارند. مادربردهای چیپست سری 700 اینتل نه تنها از پردازنده های نسل سیزدهم هسته Raptor Lake بلکه از نسل دوازدهم فعلی Alder Lake نیز پشتیبانی می کنند.

از سوی دیگر بد نیست بدانید که می توانید از پردازنده های Raptor Lake با مادربردهای چیپست سری 600 فعلی به سادگی با به روز رسانی بایوس، استفاده کنید.

در حالی که هیچ اطلاعی از تاریخ عرضه پلتفرم رپتور لیک در دست نیست، شرکت MSI با یک حرکت جذاب تاریخ ورود آنها به میدان را به طور رسمی اعلام کرد.

این شرکت دو تصویر از مادربردهای سری MSI Z790 خود را منتشر کرده و اعلام کرد که بردهای جدید که میزبان پردازنده های رپتور لیک خواهند بود، در تاریخ 27 دسامبر 2022 وارد بازارهای جهانی خواهند شد!

مادربردهای سری 700 با همان سوکت LGA 1700 همراه بوده اما CPU های رپتور لیک از نظرهایی مانند تعداد هسته و رشته، با نسل دوازدهم کنونی متفاوت خواهند بود. این آخرین رقابت جدی بین AMD و Intel، تا دست کم 3 سال دیگر است…

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها