کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 4090 Ti مادربرد شما را کاملا اشغال می‌کند!

این روزها چند مسئله در مورد کارت‌های گرافیک آتی AMD Radeon RX 7000 و NVIDIA GeForce RTX 4000 کاربران و رسانه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. از مصرف عجیب انرژی گرفته تا قدرت بسیار بالای آنها که به وضوح برای بازی‌های امروز زیادی هستند! این بار داستان به ابعاد عجیب کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 4090 Ti می‌پردازد که مادربرد شما را از آن خود می‌کند.

یکی از ویژگی‌های سخت افزاری کارت‌های گرافیک، میزان اشغال کردن اسلات‌های توسعه PCI-E است که در بین حرفه‌ای‌ها استفاده از این پارامتر مرسوم است.

انویدیا GeForce RTX 4090 Ti

همانطور که احتمالا می دانید، در مازستا در چند نوبت به اخبار پیرامون مصرف انرژی حیرت انگیز و البته قدرت و پرفورمنس بسیار بالای کارت های گرافیک انویدیا جیفورس آر ایکس 4000 اشاره کرده بودیم. اما اینبار موضوع کمی متفاوت است.

کارت های گرافیک آتی انویدیا در سری GeForce RTX 4000 در اواخر امسال و در خلال ماه‌های سپتامبر-اکتبر وارد میدان می شوند. آنها برای رقابت با کارت‌های گرافیک تیم سرخ یعنی AMD Radeon RX 7000 طراحی و تولید می‌شوند.

یک منبع معتبر که تا به امروز بارها به افشای درست اطلاعات سخت افزاری دست زده است، این بار به سراغ ارائه داده‌هایی از کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 4090 Ti پرداخته است. به گفته این منبع، کارت گرافیک انویدیا GeForce RTX 4090 Ti در نسخه Founders Edition دارای ابعاد بسیار بزرگی است!

به گفته Moore’s Law is Dead، کارت گرافیک RTX 4090 Ti Founders Edition تا 3.5 اسلات را در مادربرد شما اشغال می‌کند. آن هم در مدل مرجع و رفرنس نه مدل‌های سفارشی و کاستوم!

به گفته این منبع در مدل‌های سفارشی شاهد اشغال 4 تا  اسلات توسعه در مادربردها هستیم. به هر حال کارت گرافیکی که توان بالای 400 وات را به سادگی ارائه می‌کند، دارای هیت‌سینک‌هایی بزرگ تر از RTX 3000ها هستند. نظرات خود را در مورد این کارت گرافیک برای ما بنویسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها