کارت گرافیک میان رده و اقتصادی NVIDIA RTX A2000 برای سیستم‌های ایستگاه کاری

شرکت انویدیا با حذف سری تسلا و خداحافظی نسبی با نام کوادرو، کارت‌های گرافیک ایستگاه کاری و رندرینگ خود را با نامی دیگر، مشابه با سری جیفورس عرضه می‌کند. حال خبر خوش آن است که این شرکت کارت گرافیک جدیدی با نام Nvidia RTX A2000 را برای سیستم‌های میان رده و اقتصادی ایستگاه کاری و مهندسی عرضه می‌کند.

کارت گرافیک NVIDIA RTX A2000
کارت گرافیک NVIDIA RTX A2000

منابع معتبر از عرضه زودهنگام یک کارت گرافیک جدید از انویدیا سخن می‌گویند. کارت گرافیک رندرینگ و ایستگاه کاری جدید با نام NVIDIA RTX A2000 که از معماری Ampere بهره برده و از تمامی مدل‌های خانواده خود که تا کنون معرفی شده‌اند، ارزان‌تر است. به نظر می رسد که این کارت گرافیک به تراشه NVIDIA GA106 مجهز شده و خیلی زود، یعنی تا آخر هفته پیش رو معرفی خواهد شد.

انویدیا به خوبی مراقب بوده است تا جزئیات فنی RTX A2000 به بیرون درز پیدا نکند. در نتیجه هیچ اطلاعات فنی دقیقی از RTX A2000 در دست نیست. به احتمال بسیار زیاد، کارت گرافیک رندرینگ و مهندسی RTX A2000 از 8 یا 12 گیگابایت حافظه گرافیکی نوع GDDR6 استفاده خواهد کرد. همچنین توان پردازشی آن نیز زیر 18 ترافلاپ در ثانیه است.

NVIDIA RTX A2000 دارای چهار کانکتور صفحه نمایش است که به نظر می رسد Mini-DisplayPort 1.4 هستند. در تصویر این کارت گرافیک هیچ اثری از درگاه‌های تغذیه دیده نمی‌شود. در نتیجه انویدیا رابط‌های تغذیه را به پشت یا انتهای بدنه انتقال داده است. به هر حال زمان چندانی تا معرفی NVIDIA RTX A2000 باقی نمانده است. این کارت گرافیک برای سیستم‌های میان رده ایستگاه کاری و تولید محتوا مناسب است.

کارت های گرافیک این سری قبلا با نام Quadro تولید می شد که دیگر این نام در این سری از کارت های ورک استیشن استفاده نخواهد شد. کارت های با پسوند A یکی از این نسل های workstation است که بزودی قرارا است در بسیاری از سیستم ها مورد استفاده قرار گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها