قیمت درایوهای SSD سامسونگ افزایش یافت!

شرکت سامسونگ که با دست پُر به نمایشگاه CES 2022 آمده است، با یک خبر نه چندان جذاب کاربران و طرفداران خود را کمی ناراحت کرده است. داستان افزایش قیمت حافظه های SSD سامسونگ حالا رنگ واقعیت گرفته است. با مازستا همراه باشید.

سامسونگ یکی از بزرگ و برترین سازندگان حافظه های SSD در جهان است که نوآوری های آن در این بخش اتمام ندارد. سامسونگ خود سازنده تراشه های NAND، کنترلر و … است یکی از ویژگی های درایوهای SSD آن، طول عمر بسیار خوب است. چندی پیش گزارشی را در زمینه کاهش قیمت درایوهای SSD منتشر کردیم.

قیمت درایوهای SSD سامسونگ افزایش یافت!
قیمت درایوهای SSD سامسونگ افزایش یافت!

در این گزارش آمده بود که کمپانی های سازنده SSD در سال 2022 کاهش قیمت محصولات خود را آغاز خواهند کرد. دلایل کاهش قیمت درایوهای اس اس دی نسبتا کم اما قدرتمند است. تولید بالا و کاهش نسبی تقاضا مهم ترین علت برای کاهش قیمت درایوهای اس اس دی است. اما ظاهرا سامسونگ بر خلاف دیگر دیگر کمپانی ها در یک جهت دیگر گام بر می دارد.

شیوع ویروس کرونا از کشور چین مشکلات بسیاری را در سراسر جهان به وجود آورد. نسخه جدید ویروس COVID-19 این بار هم به جان آدم ها افتاده است.

شرکت سامسونگ به دلیل انتشار جدید ویروس کرونا ناچار به قرنطینه کارخانه بزرگ خود در استان شیان، کشور چین، شده است. سامسونگ در این استان دارای دو کارخانه تولید تراشه های NAND است. سامسونگ بسیاری از کارخانه های خود را در کشور چین تعطیل کرده است و این دو کارخانه جزو معدودهایی هستند که هنوز در کشور چین باقی مانده است.

این دو کارخانه 42 درصد از تراشه های NANAD سامسونگ را تشکیل می دهند و با قرنطینه آنها در چین، سامسونگ ضررهای سنگینی را در این بخش پیش رو دارد. کمبود موجودی شدید تراشه های NAND چه چیزی را به همراه دارد؟ افزایش قیمت درایوهای اس اس دی.

سامسونگ در حاشیه CES 2022 اعلام کرده است که قیمت درایوهای SSD خود را در سه ماهه نخست سال 2022 افزایش خواهد داد. این اولین بار نیست که یک شرکت به دلیل انتشار ویروس کرونا ناچار به افزایش قیمت محصولات خود می شود. سامسونگ در حالی که اشاره ای به جزئیات محدودیت های قرنطینه نکرده است، اعلام کرده است که هیچ خللی در دسترس بودن محصولات آن به وجود نخواهد آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها