انتشار نرم افزار Adobe Substance 3D Designer 12.1

شرکت ادوبی آخرین نسخه نرم افزار Adobe Substance 3D Designer 12.1 خود برای ساخت متریال‌های واقع‌گرایانه که از ورودی و خروجی سندهای سه‌بعدی در قالب USD پشتیبانی می‌کند را معرفی کرد. در ادامه با جزییات بیشتر آن همراه مازستا باشید.

نرم افزار Adobe Substance 3D Designer 12.1

بروزرسانی جدید نرم افزار Adobe Substance 3D Designer 12.1 همچنین ابزارهایی را در سراسر گراف متریال Substance اضافه می‌کند که شامل یک مجموعه ابزار جدید برای تولید تکسچرهای سه‌بعدی و نویزهای دوبعدی و سه‌بعدی به علاوه یک مش پارچه‌ای برای پیش‌نمایش سه‌بعدی مواد پارچه‌ای است.

پشتیبانی USD برای افزایش روند کار تولید تکسچر و مدل‌سازی رویه‌ای

تغییرات عمده در نسخه 12.1 این نرم افزار شامل پشتیبانی USD می‌شود. علاوه بر پشتیبانی موجود نرم افزار از فایل‌های FBX و OBJ، اکنون کاربران می‌توانند فایل‌هایی با فرمت: usd، usda و usdz را وارد نرم افزار کرده و همین طور از آن‌ها خروجی بگیرند.

علاوه بر ساده‌سازی فرآیند ورود فایل‌های سه‌بعدی برای عملیات تولید تسکچر در «پایپ‌لاین‌ها» (Pipelines) مبتنی بر USD، پشتیبانی USD با مجموعه ابزار مدل‌سازی رویه‌ای جدید Substance 3D Designer به خوبی کار می‌کند. کاربران می‌توانند فایل‌های USD را برای استفاده به عنوان فایل‌های منبع در گراف‌های مدل Substance وارد کنند، یا از هندسه سه‌بعدی تولید شده از طریق یک گراف مدل، در قالب USD خروجی بگیرند.

Substance 3D Designer

ابزارهای جدید برای تولید تکسچرهای سه‌بعدی به علاوه نویزهای جدید دوبعدی و سه‌بعدی

Substance 3D Designer 12.1 همچنین ویژگی‌های جدیدی را در گراف متریال Substance معرفی می‌کند. یکی از ابزارهایی که توجه همگان را به خود جلب کرده، مجموعه جدیدی از گره‌ها برای ایجاد و رندر بافت‌های سه‌بعدی با گره جدید سه‌بعدی  Texture Position است که مجموعه‌ای از برش‌های دوبعدی موازی یک مدل سه‌بعدی را ایجاد می‌کند. این مجموعه ابزار را می‌توان برای تولید اطلس‌های تکسچر سه‌بعدی یا رندر آن‌ها استفاده کرد. همان طور که در تصویر بالا نشان داده شده است، این ویژگی هم با سطوح مشبک و هم با حجم کار می‌کند.

علاوه بر موارد گفته شده، بروزرسانی 12.1 نویزهای جدیدی از جمله نویز دوبعدی و سه‌بعدی Voronoi و Voronoi Fractal و 3D Ridged Fractal noise را نیز به علاوه یک گزینه جدید برای کاشی کردن خروجی ایجاد کننده 3D Perlin Noise موجود معرفی می‌کند. همچنین 15 نقشه خاک جدید با تقلید از زنگ‌زدگی، لکه‌های خاک، خراش‌ها و لکه‌های ناشی از نشت آب وجود دارد.

ابزار ایجاد الگوی جدید و ابزارهای کاربردی

گراف متریال همچنین دو ابزار ایجاد الگوی جدید دریافت می‌کند که شامل موارد زیر است:

  • Tile Random 2 برای ایجاد الگوهای سنگفرش‌مانند
  • Triangle Grid به عنوان پیشنهاد ادوبی برای تولید دانه در چرم

لیست فیلترهای جدید برنامه شامل یک فیلتر برش خودکار است که می‌تواند برای قرار دادن خودکار یک شکل در مرکز یک تصویر یا تغییر اندازه آن متناسب با گستره تصویر استفاده شود. همچنین برای مقیاس غیریکنواخت یا ورودی‌های چرخشی، فیلترهای جدیدی نیز وجود دارد.

بهبود گردش کار و پایپ‌لاین

سایر تغییرات این نسخه نرم افزار شامل یک مش پارچه‌ای اختصاصی جدید برای پیش‌نمایش متریال پارچه در نمای سه‌بعدی است.

بهبودهای گردش کار شامل گره‌های مدیریت صحنه جدید برای کمک به سازماندهی گراف‌های مدل و گزینه ارسال مستقیم مطالب به طرح‌بندی صحنه جدید و رندر برنامه Substance 3D Stager است.

سازگاری نرم افزار Substance 3D Designer 12.1

نرم افزار Substance 3D Designer 12.1 ادوبی با سیستم عامل‌های زیر سازگار بوده و در دسترس است:

  • ویندوز 10
  • لینوکس CentOS 7.0
  • لینوکس Ubuntu 18.04 و بالاتر
  • macOS 10.14 و بالاتر

قیمت نرم افزار Substance 3D Designer 12.1

این نرم افزار از طریق اشتراک‌های Substance 3D ادوبی به شرح زیر در دسترس است:

  • اشتراک Substance 3D Texturing: با قیمت 19.99 دلار در ماه یا 219.88 دلار در سال
  • اشتراک Substance 3D Collection: با قیمت 49.99 دلار در ماه یا 549.88 دلار در سال
  • اشتراک نسخه لینوکس: نیازمند یک برنامه Creative Cloud برای تیم‌ها با قیمت 1198.88 دلار در سال
  • مجوزهای دائمی نرم افزار: دسترسی از طریق «استیم» (Steam) با قیمت 149.99 دلار

شما از نرم افزار Adobe Substance 3D Designer 12.1 چه می‌دانید و چه نکاتی را می‌توانید درباره این ابزار جذاب با ما به اشتراک بگذارید؟ در بخش نظرات با ما همراه باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها