استیم تمام بازی‌هایی که شامل NFT و ارز دیجیتال می‌شدند را بن کرد

شرکت Valve به تازگی قانون جدیدی را اعمالکرده است که تمام برنامه‌های NFT یا ارز رمزنگاری شده از استیم حذف خواهند شد. در این قانون جدید اعلام شده است که هرگونه برنامه که بر اساس فناوری بلاک چین نوشته شده است و اجازه رد و بدل ارز دیجیتال را می‌دهد، از استیم حذف می‌کند.

به طور خلاصه، NFT رسید دیجیتالی است که معمولا به عنوان یک فایل jpg مالکیت پیدا می‌کنند. NFT معمولا با ارز‌های رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا اتریوم قابل خریداری است که می‌توانند به دلار یا سایر ارز‌ها در صرافی‌ها فروخته شوند.

استیم تمام بازی‌هایی که شامل NFT و ارز دیجیتال می‌شدند را بن کرد
استیم تمام بازی‌هایی که شامل NFT و ارز دیجیتال می‌شدند را بن کرد

Valve هنوز دلیل منع NFT و ارز دیجیتال از استیم را نداده است، اما به نظر می‌رسد که این موضوع به کلاهبرداری‌های مربوط به ارز دیجیتال و NFT مربوط است. بسیاری از بازی‌سازان اعلام کرده‌اند که بازی‌شان بدون هیچ اخطاری از استیم حذف شده است و هیچ اطلاعی در رابطه با این موضوع دریافت نکرده‌اند.

بسیاری از کاربران از این کار استیم ناراضی هستند چراکه بازی CS:GO سیستم مشابهی را برای اسکین‌های مختلف درون بازی دارد. اسکین‌های CS:GO معمولا چندین هزار دلار به فروش می‌رسند.

یک دلیل قانع کننده برای این کار Valve، جلوگیری از هرگونه مشکل در آینده است. آزاد بودن این موارد در استیم می‌تواند در آینده برای این شرکت مشکل ساز شود و به شکایاتی منجر شود. در 2016 مشکل مشابهی در بازی CS:GO پیش آمد که منجر به بن شدن 7 بازیکن از این بازی شد.

چه بازی‌هایی را از این به بعد در استیم نخواهیم دید؟ مثال‌های زیادی وجود دارد مانند CryptoKitties که در آن شما گربه‌ها را خریداری می‌کنید و پرورش می‌دهید تا ارز دیجیتال کسب کنید و Spells of Genesis یک بازی کارتی که هر کارت بر بلاک چین قرار دارد.

تصمیمات مشابهی در شرکت‌های دیگر مانند آپیک گیمز نیز گرفته شده بود. در ابتدای امسال رئیس اپیک گیمز، تیم سوئینی اعلام کرد که تصمیم دارد تا با NFT ها درگیر نشود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها