راهنمای خرید سیستم و سخت افزار : انتخاب مادربرد

در این سری از ویدیوهای آموزش خرید و راهنمای خرید سیستم و سخت افزار، اشاره ای به نحوه انتخاب درست قطعات، فارغ از برند و اطلاعات فنی داریم. هدف در این ویدیوها انتخاب درست و بدور از هیجانات تبلیغاتی است. اینکه چه قطعه ای را بخریم؟ تفاوت قیمت ها در چیست؟ تفاوت خدمات و مشخصات در چیست؟ و دیگر سوالاتی که در این زمینه به آن خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید سیستم و سخت افزار

در این سری از ویدیوها، قصد نداریم بروی مسائل تخصصی سخت افزار تمرکز کنیم. بلکه میخواهیم بین انتخاب های مختلفی که در پیش رو داریم، بهترین انتخاب از نظر قیمتی و سرعتی را بررسی کنیم. در مباحث راهنمای خرید سیستم و سخت افزار ، در قسمت اول اشاره ای به نحوه انتخاب قطعات داشتیم. در این قسمت، بحث خرید و انتخاب مادربرد را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا به انتخاب های بسیار زیادی که در خصوص مادربرد داریم بپردازیم.

در بحث سیستم های تخصصی در زمینه مدلسازی ، انیمیشن و رندرینگ، انتخاب قطعات میتوانید تا چندین برابر صرفه جویی اقتصادی داشته باشد بدون اینکه در سرعت و عملکرد سیستم تغییری ایجاد شود. در این ویدیو قصد داریم که شما را با نوع جدیدی از انتخاب مادربردها آشنا کنیم. واقعیت کاربری در کنار قیمت و سرعت.

راهنمای انتخاب مادربرد

مادربردهای قابلیت های توانایی های بسیار زیادی دارند و قلب تپنده سیستم شما به حساب می آیند. از مهمترین بخش های مادربرد میتوان به پلتفرم آن اشاره کرد که نوع سی پی یو و مدلی که قرار است پشتبیانی نماید را مشخص میکند. سی پی یو های تولید شده در دنیا بروی پلتفرمهای مشخصی تولید می شوند که میتوان با بررسی سوکت (نوع اتصال سی پی یو به مادربرد)به راحتی متوجه شد که هر مادربردی چه نوع سی پی یو یی را پشتیبانی میکند.

نوع طراحی مدار تغذیه، تعداد اسلات ها، حجم و میزان حافظه قابل پشتیبانی، چیپست اصلی، میزان و تعداد پشتیبانی ذخیره سازی و … همگی باید در زمان خرید مورد توجه قرار گیرد. بررسی بنچمارک ها و قابلیت ها و پورت ها نیز باید مد نظر شما قرار گرفته تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

این ویدیو صرفا برای مباحث گرافیک کامپیوتری ساخته شده است و ارتباطی با سیستم های گیمینگ ندارند. در نتیجه مطالب گفته شده در مورد راهنمای خرید سیستم و سخت افزار فقط در حیطه سیستم های مدلسازی، انیمیشین، رندرینگ وشبیه سازی است.

تماشای ویدیو در یوتیوب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دسترسی سریع
راه های ارتباطی
همکاران و تبلیغات

مانی سافت

آموزش هنرهای وابسته به عکس و فیلم

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها