راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM

در ادامه مباحث راهنمای خرید سیستم های گرافیک کامپیوتری و گیمینگ به مبحث RAM می رسیم. در قسمت اول در مورد کلیات خرید سیستم صحبت کردیم، در قسمت دوم در مورد خنک کننده ها و در قسمت سوم در مورد سی پی یو مباحثی مطرح شد. حال نوبت به انتخاب RAM برای سیستم می باشد.

آشنایی با رم

در زمینه خرید سیستم چه در رده گیمینگ و چه در رده رندرینگ و گرافیک کامپیوتری، حافظه اصلی یا RAM یکی از مهمترین قطعات به حساب می آید. حافظه رم در سیستم نقش تبادل داده ها را داشته و به دسترسی سریع سی پی یو به داده های ذخیره شده کمک میکند.

راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM
راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM

قبل از هر چیز باید بدانید که رم چگونه عمل میکند. برای درک کارکرد رم به مفاهیمی همچون Clock نیاز خواهید داشت. اینکه نقش Clock در کامپیوتر چیست؟ چرا باید چنین مفهموی وجود داشته باشد و چه ارتباطی به سرعت رم داد.

راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM

در ویدیوی راهنمای خرید سیستم RAM به صورت بسیار کاربردی و عامیانه به نقش کلاک خواهیم پرداخت. تاثیر و عملکرد رم را بررسی خواهیم کرد و مفهوم سرعت و فرکانس حافظه RAM را به خوبی درک خواهیم کرد. در نتیجه آن میتوانید به سادگی انتخاب بهتر و معقولانه تری داشته باشید.

بعد از Clock Speed یا سرعت عمومی رم ها به مبحث تاخیر خواهیم پرداخت. CAS Latency یکی از پارامترهای بسیار تاثیر گذار در سرعت رم می باشد. این پارامتر در حقیقت بیان کننده تاثیر نهایی سرعت رم و تاخیر و کندی رم می باشد. این پارامتر را که عموما با CL می شناسیم، یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت رم است.

راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM
راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM

حال فرض کنیم که با دو مفهوم Clock Speed و CAS Latency آشنا شدیم. باید بدانیم که برای ما در زمان کارکردن سرعت رم مهمتر است یا زمان تاخیر آن؟ حجم رم مهمتر است یا سرعت آن ؟ حجم و سرعت در رم ها چه ارتباطی با هم دارند؟ برای اجرای یک پروژه به سرعت بیشتر نیاز است یا به حجم بالاتر. همه اینا مواردی هستند که در زمان کار کرد سیستم بسیار تاثیرگذار هستند.

در ویدیوی راهنمای خرید سیستم : انتخاب RAM سعی شده است بدور از تبلیغات، نیازمندیهای اصلی سیستم در زمان خرید حافظه مورد بررسی قرار گیرد. جهت تماشای این ویدیو میتوانید به یوتیوب یا کانال اپارات مازستا مراجعه نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

دسترسی سریع
راه های ارتباطی
همکاران و تبلیغات

مانی سافت

آموزش هنرهای وابسته به عکس و فیلم

منو
بستن

سبد خرید

بستن

علاقه‌مندی

از اینکه شمارا میبینیم خرسندیم!

قبلا ثبت نام کردید؟

بستن

دسته بندی ها