آشنایی با: Diffuse Albedo AO

در ادامه ویدیوهای آشنایی با خصوصیات متریال ها، به اینار در باره سه خصوصیت Diffuse , Albedo و AO خواهیم پرداخت.

در این ویدیو به مفاهیم اولیه Diffuse Color , Albedo Map و Ambient Occlusion و کاربردهای آن صحبت شده است.

آشنایی با خصوصیات متریال ها : Diffuse /Albedo/ AO

آشنایی با متریال PBRدر قسمت اول آشنایی با متریال های PBR ، به خصوصیات پرتوهای نور، قوانین PBR و خصوصیات اولیه متریال ها پرداختیم.

در این قسمت به مفاهیم آشنایی با خصوصیات متریال ها شامل Diffuse Map و تفاوت آن با Albedo Map خواهیم پرداخت . در این قسمت یاد خواهیم گرفت که چرا و چگونه بافت های دیفیوز را تولید کنیم و دیفیوز ها در چه زمانی قابل استفاده هستند.

همچنین متوجه خواهید شد که چرا در تکسچرهای PBR از Diffuse texture ها کمتر استفاده می شود و جایگزین های دقیقتری برای آن در نظر گرفته می شود.

Diffuse vs Albedo
ِه

در ادامه با Albedo Texture ها آشنا خواهیم شد و به تفاوت اصلی آنها با Diffuse Texture ها خواهیم پرداخت . در اواسط این فیلم، به تفاوت مابین تکسچرهای این دو و موارد استفاده هر یک اشاره شده است. در ویدیوی آشنایی با خصوصیات متریال ها : Diffuse , Albedo ,AO ، شما میتوانید درک صحیحی از این دو پارامتر تاثیر گذار داشته باشید.

در این بخش در مورد مشکلات رندرهای عمومی و تفاوت آن با دنیای واقعی صحبت خواهیم کرد و راهکاری اولیه برای آن ارائه خواهد شد. همچنین در ادامه این ویدیو با مفاهیم AO آشنا خواهید شد. Ambient Occlusion یا AO و کاربردهای آن را در زمان رندرینگ و پس از رندر (post production) خواهید دید و در یک بخش عملی، به نحوه استفاده از Ambient Occlusion خواهیم پردخت.

آشنایی با خصوصیات متریال ها  : Diffuse /Albedo/ AO
Ambient Occlusion

ویدیوی آشنایی با خصوصیات متریال ها : Diffuse , Albedo , Ambient Occlusion میتواند راهنمایی مفید برای شروع به کار شما در فضای متریال و رندرینگ باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها