شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6

پلاگین قدرتمند شبیه سازی مو Ornatrix ویژه ساخت و شبیه سازی مو و پشم برای با یک بروز رسانی جالب و هیجان انگیز در دسترس عموم قرار گرفت.

یکی از نکات برجسته این نسخه، سازگاری کامل با سیستم MASS FX نرم افزار2013 3DS Max می باشد. در این نسخه از Ornatrix کاربران میتوانند موهای ایجاد شده را با استفاده از سیستم داینامیک MASS FX و تمامی موضوعات آن شبیه سازی کنند.

Ornatrix 2.1.6

شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6

شرکت Ephere سازنده Ornatrix از آن دسته شرکت هایی است که هر از چند گاهی به قدرت نمایی می پردازد. شاید معروفترین محصول این شرکت نرم افزار Zookeeper باشد که در روزهای آینده به معرفی نسخه جدید آن هم خواهیم پرداخت، اما Ornatrix یک پلاگین قوی و کارآمد برای ساخت و شبیه سازی مو و ایجاد داینامیک قوی و تعاملی با ابزار و سیستم های 3ds Max می باشد.Ornatrix هم از قافله عقب نمانده و بصورت کامل از موتور رندر وی ری پشتیبانی میکند.

این پشتیبانی شامل رندرینگ دقیق و بدون نقص در VRay 2.X می باشد. همچنین کاربران V Ray می توانند از Vray Hair Shaders برای رندرینگ مو استفاده نمایند. ماتی حرکت یا MBlur وی ری نیز به صورت کامل بروی موها محاسبه شده و از نویزها و پرش های ناخواسته قبلی خبری نیست. Ornatrix میتواند در زمان پردازش و محاسبات VRay در GI مشارکت داده شده و روشنایی عمومی محیط بروی آن تاثیر خواهد گذاشت.

شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6
شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6

سایه های Area و Soft نیز در زمان رندرینگ برای تک تک تارهای مو محاسبه خواهد شد. با توجه به اینکه نسخه قبل Ornatrix بسیار کند تر از رقیبان خود محاسبات را انجام می داد، در این نسخه توسعه دهندگان تمامی امکانات و توانمندیهای Ornatrix را با سیستم های جدید سازگار کرده اند. در این صورت با استفاده از پردازنده های چند هسته ای میتوانید تمامی فعالیت های خود را با سرعت بالاتری توسط تمام واحد های پردازشی انجام دهید.

شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6
شبیه سازی مو با Ornatrix 2.1.6

با توجه به اینکه Ornatrix در این نسخه تکیه بسیار زیادی در طبیعی تر شدن حرکات مو و داینامیک آن داشته است، ملاحظه خواهید کرد که نیروهای (Forces) اعمال شده به موها به چه زیبایی پردازش خواهند شد تا حرکات مو ضمن تعامل با اجسام داینامیک 3ds Max و نیروهای این نرم افزار بتوانند برخوردهای مناسب و دقیقی با دیگر اجسام داشته و این برخورد باعث ایجاد حرکات در تارهای مو شود.ویرایشگرهای بسیار جدیدی به Ornatrix اضافه شده است که باعث افزایش سرعت و کارایی این سیستم شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها