ادوبی به تازگی Substance 3D Painter 8.1 را با قابلیت‌های کاربردی منتشر کرد

ادوبی اخیراً Substance 3D Painter 8.1 را به عنوان آخرین نسخه نرم افزار نقاشی تکسچر سه بعدی منتشر کرده است.

این به‌روزرسانی از پروفایل‌های رنگی ICC و اندازه فیزیکی در متریال Substance پشتیبانی می‌کند. به علاوه سه تکسچر جدید، انواع نویز رویه‌ای، ابزار قطره چکان و باز کردن خودکار UV در این نسخه به‌روزرسانی شده است.

ویژگی های جدید برای طراحی و تجسم محصول

Substance 3D Painter 8.1 شامل تعدادی ویژگی جدید با هدف طراحی محصول است که می‌توان به پشتیبانی از سیستم مدیریت رنگ Adobe Color Engine (ACE) در Photoshop و Illustrator اشاره کرد.

ACE که به عنوان گزینه‌ای جایگزین برای مدیریت رنگ به OpenColorIO با محوریت VFX ارائه شده است، استفاده از پروفایل‌های ICC را برای کالیبراسیون رنگ دقیق نمایشگرها و خروجی چاپ ممکن می‌سازد.

Substance 3D Painter 8.1

نمایه‌های ICC را می‌توان به‌طور خودکار از تصاویر import شده استخراج کرد یا در نقشه‌های تکسچر export شده جاسازی کرد. کاربران می‌توانند تنظیمات مدیریت رنگ را به‌عنوان فایل‌های json. ذخیره و مجدداً استفاده کنند.

این به‌روزرسانی همچنین پشتیبانی از اندازه فیزیکی در متریال Substance را ارائه می‌کند که اولین بار در برنامه Substance 3D Sampler در اوایل سال جاری معرفی شد.

هدف از این تغییر، آسان‌تر کردن تطابق با ظاهر متریال‌های دنیای واقعی است و کاربران اکنون می‌توانند مقیاس را با تغییر دادن یک شبکه در زیر مدل تکسچر، تجسم کنند.

تغییرات دیگر شامل سه تکسچر جدید برای اطلاعات پخت از مش‌های سه‌بعدی است. Bent Normals داده‌های انسداد را ایجاد می‌کند، که می‌توان از آن برای بهبود واقع‌گرایی صفحه نمایش استفاده کرد.

این به‌روزرسانی همچنین سه نویز 3 بعدی رویه‌ای جدید، به علاوه بیش از 100 پیش‌تنظیم نویز جدید را اضافه کرده است.

از سوی دیگر ابزار قطره چکان Substance 3D Designer برای انتخاب رنگ‌ها، چندین پیشرفت UX را دریافت کرده و باز کردن خودکار UV برای تولید روی مش‌های ارگانیک به‌روزرسانی شده است.

قیمت و دسترسی

Substance 3D Painter 8.1 برای سیستم‌عامل‌های ویندوز 10، لینوکس CentOS 7.0/Ubuntu 18.04 به بالا و macOS 10.14 به بالا در دسترس است.

Adobe’s Substance 3D به صورت اشتراکی در دسترس بوده و هزینه اشتراک متریال 3D Texturing حدود 19.99 دلار در ماه یا 219.88 دلار در سال است. هزینه اشتراک Substance 3D Collection نیز حدود 49.99 دلار در ماه یا 549.88 دلار در سال خواهد بود.

اشتراک در نسخه لینوکس نیازمند یک برنامه Creative Cloud برای تیم‌ها بوده که با قیمت 1198.88 دلار در سال است. مجوزهای دائمی نرم افزار نیز از طریق Steam در دسترس هستند و هزینه آن 149.99 دلار خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها