تصاویری از خنک کننده‌ های جدید اینتل که با CPU های Alder Lake عرضه می‌شوند

یکی از انتقاداتی که به اینتل وارد می شود، مربوط به خنک کننده پردازنده های این شرکت است. خنک کننده استوکی که اینتل در کنار بسته CPU های خود می فروشد. حال باید گفت که اینتل برای این مسئله فکری اندیشیده است. کولری جدید برای پردازنده های نسل دوازدهمی که قرار است این خنک کننده‌ Alder Lake، خریداران را شگفت زده بکند!

تصاویری از خنک کننده‌های جدید اینتل که با CPU های Alder Lake عرضه می‌شوند
تصاویری از خنک کننده‌های جدید اینتل که با CPU های Alder Lake عرضه می‌شوند

بسیاری از کاربران در حین خرید پردازنده های Intel و حتی AMD خنک کننده های مستقل و سفارشی را به خنک کننده های استوک و رفرنس درون بسته بندی ترجیح می دهند. شرکت AMD اما با پردازنده های Ryzen خود، کولرهایی جدید و بهبود یافته را به کاربران ارائه کرد. در نتیجه اینتل با انتقادات بیشتری روبرو شده بود.

اینک منابع جدید اعلام کرده اند که اینتل در پردازنده های نسل دوازدهمی خود موسوم به Alder Lake از یک کولر جدید استفاده می کند. کولر جدید توسط Ayxerious در توییتر لو رفته است. در تصاویر منتشر شده مشخص است که به وضوح اینتل از یک کولر استوک جدید برای عرضه به همراه پردازنده های خود استفاده کرده است.

به نظر می رسد که این شرکت متوجه شده است که خنک کننده های AMD برای کاربران بسیار جذاب بوده و باید دستی بر سر کولرهای خود بکشد.

تصاویری از خنک کننده‌های جدید اینتل که با CPU های Alder Lake عرضه می‌شوند
تصاویری از خنک کننده‌های جدید اینتل که با CPU های Alder Lake عرضه می‌شوند

در تصاویر منتشر شده از خنک کننده‌ Alder Lake که برای پردازنده های نسل دوازدهمی Alder Lake عرضه خواهند شد، می بینیم که اینتل از یک مهندسی جذاب استفاده کرده است.

هنگامی که فن به وسط هیت سینک راه یابد، بیشترین دفع حرارت را به همراه خواهد داشت. اینتل نیز یک هیت سینک دایره ای با مرکز خالی را تولید کرده و فن را در وسط آن قرار داده است. ظاهر کولر بسیار بهبود یافته و قدرت آن بسیار بالا رفته است.

کولرهای جدید اینتل با سه مدل همراه هستند که شامل RH1، RM1 و RS1 هستند. به ترتیب برای پردازنده های 65، 95 و 125 واتی. به هر حال تعداد زیادی از کاربران خرید خنک کننده های مایع و سفارشی قوی را ترجیح می دهند؛ خصوصا زمانی که پای فشار سنگین به سیستم در میان باشد. اما خنک کننده های جدید اینتل بدون شک این انتقاد را از دوش آن برخواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها