آپدیت کارت‌های گرافیک AMD با افزایش قدرت در رندر و تولید محتوا منتشر شد

کارت های گرافیک افزون بر بازی برای یک هدف بسیار مهم دیگر، یعنی تولید محتوا و سیستم های رندرینگ نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از بخش های رقابتی شرکت ها، ساخت کارت های گرافیک با عملکرد بالا در بخش رندر و تولید محتوا است. با مازستا همراه باشید تا جزییاتی از آپدیت کارت‌های گرافیک AMD را در اختیارتان قرار دهیم. اینک شرکت AMD در همین راستا یک پچ جذاب را منتشر کرده است که پس از نصب آن، عملکرد کارت های گرافیک Radeon در تمامی برنامه های رندرینگ مبتنی بر کتابخانه OpenGL شدیدا افزایش پیدا می کند.

آپدیت کارت‌های گرافیک AMD

بسیاری از کاربران با نرم افزارهای تولید محتوا، ادیت، سه بعدی ساز، انیمیشن ساز، گرافیکی، مهندسی، رندرینگ و … سر و کار دارند که بدون شک پرفورمنس کارت گرافیک در بخش های یاد شده برای آنها بسیار مهم است. در همین راستا شرکت AMD به طور رسمی بیانیه جالب توجهی را منتشر کرده است.

آپدیت کارت‌های گرافیک AMD

در صورتی که شما نیز یکی از کاربران سیستم و نرم افزارهای یاد شده در بالا باشید، می دانید که عملکرد پردازشی کارت های گرافیک AMD Radeon در نرم افزار و موتورهای رندری که از کتابخانه OpenGL استفاده می کنند، به نسبت کارت های گرافیک NVIDIA GeForce بسیار پایین است.

در نتیجه ای ام دی دست کم در این حوزه یک پله از رقیب خود یعنی انویدیا عقب تر بود که البته مربوط به سال ها شده و مسئله جدیدی نیست.

اینک در همین راستا AMD تصمیم به ایجاد تغییر در این حوزه گرفته است. این شرکت به تازگی یک درایور جدید را برای سیستم عامل Windows 11 22H2 منتشر کرده است.

آپدیت کارت‌های گرافیک AMD

این درایور به شماره دقیق ویندوز اینسایدر A 31.0.12000.20010، پس از نصب قدرت رندر و پردازش کارت های گرافیک را در موتور و نرم افزارهای مبتنی کتابخانه OpenGL شدیدا بالا می برد.

علاوه بر چند بازی قدیمی، چندین برنامه کاربردی ایستگاه کاری همچنان از OpenGL استفاده می کنند، مانند مجموعه Adobe Creative Cloud. و همچنین رندرهای سه بعدی تولید محتوا.

بنچمارک Unigine Valley با رندر OpenGL افزایش باورنکردنی 49.5 درصدی در نرخ فریم را برای کارت گرافیک RX 6800 XT ثبت کرده است. با این پیشرفت، عملکرد رندر کارت گرافیک RX 6800 XT به RTX 3080 نزدیک شده است؛ البته در رندرهایی که از کتابخانه OpenGL استفاده می کنند.

همچنین همانطور که احتمالا می دانید، برخی از نرم افزارهای تولید محتوا و رندرینگ نیز امکان انتخاب کتابخانه از مواردی از جمله DirectX 12، DirectX 11، Vulkan و OpenGL را به شما می دهند. به هر حال به شما عزیزان توصیه می کنیم که همین حالا اقدام به نصب درایور جدید AMD کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها