کارت‌های گرافیک Radeon 7000 تا 50 درصد قوی‌تر از Radeon 6000 ها برای رندر و بازی هستند!

این روزها اخبار پیرامون کارت های گرافیک نسل بعدی از هر دو تیم سرخ و سبز به شدت جریان دارد. شرکت AMD در حال برنامه ریزی برای سری Radeon 7000 با ریزمعماری RDNA 3 بوده و انویدیا نیز در تلاش برای عرضه سری GeForce RTX 4000 تا پایان سال جاری است. اما اینک یک ادعای رسمی AMD منجر به فرو رفتن کاربران و خریداران به فکر شده است؛ آیا بهتر است که منتظر کارت های گرافیک بعدی برای رندرینگ و بازی بمانیم؟ برای جزییات بیشتر از قدرت کارت‌های گرافیک Radeon 7000 با مازستا همراه باشید.

در روزهای اخیر شاهد برپایی مراسم Financial Analyst Day 2022 شرکت AMD بودیم؛ مراسمی که در آن خانم دکتر لیزا سو، مدیر عامل ای ام دی به ارائه گزارش های مالی فصلی پرداخته و همچنین از آینده محصولات تیم سرخ به سرمایه داران می گوید. به طوری که آنها را راضی نگاه داشته تا با فروختن سهام خود AMD را به باد فنا ندهند!

کارت‌های گرافیک Radeon 7000

در این مراسم خانم لیزا سو به یک نکته عجیب و شوکه کننده پرداخت؛ وی برای اولین بار به طور رسمی اعلام کرد که کارت های گرافیک نسل بعدی این شرکت با معماری RDNA 3 و نام سری Radeon 7000، تا 50 درصد قوی تر از کارت های گرافیک کنونی با معماری RDNA 2 و نام Radeon 6000 هستند!

مدیر عامل شرکت AMD در ادامه گفت: به بیان ساده تر، کارت‌های گرافیک Radeon 7000 به ازای هر وات مصرفی تا 50 درصد پرفورمنس و عملکرد بهتری را نسبت به خانواده کنونی Radeon 6000 ارائه خواهند کرد.

این مقدار از تفاوت پرفورمنس و عملکرد کاملا کاربران و رسانه ها را به این فکر فرو می برد که اگر عجله ای برای خرید نیست، شاید بهتر باشد که منتظر نسل بعدی کارت های گرافیک ای ام دی در سری کارت‌های گرافیک Radeon 7000 با معماری RDNA 3 بمانیم.

البته خانم لیزا سو در ادامه سخنان خود گفت: بد نیست بدانید که حتی معماری RDNA 4 هم تا 50 درصد قوی تر از RDNA 3 است. این معماری 2 سال بعد از سری Radeon 7000 وارد بازارهای جهانی خواهد شد که بدین ترتیب زمان زیادی را با عرضه آن فاصله داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
دسته بندی ها