استفاده از پردازنده‌های Ryzen 5000 در مادربردهای سری 300؛ آیا AMD به ما دروغ گفته بود؟

فروش پردازنده های AMD Ryzen 5000 در سراسر جهان رو به کاهش نهاده است؛ این اتفاق بعد از ورود پردازنده های نسل دوازدهم اینتل روی داده و همچنان نیز ادامه دارد. AMD در ابتدا کاهش قیمت را دستور کار خود قرار داد؛ اما این مسئله تنها تا حدودی منجر به کند شدن سرعت ریزش فروش CPU های خانگی تیم قرمز شد؛ اینک همانطور که پیش تر نیز بدان اشاره کرده بودیم، AMD با کمک سازندگان مادربرد یک تصمیم عجیب را اتخاذ کرده است. آیا AMD به ما دروغ گفته بود؟

استفاده از پردازنده‌های Ryzen 5000 در مادربردهای سری 300؛ آیا AMD به ما دروغ گفته بود؟
استفاده از پردازنده‌های Ryzen 5000 در مادربردهای سری 300؛ آیا AMD به ما دروغ گفته بود؟

در هنگام عرضه پردازنده های AMD Ryzen 5000 در بخش دستکاپ خانگی، AMD اعلام کرده بود که مادربردهای سری 300 این شرکت حتی چیپست پرچمدار گروه یعنی X370 هم قادر به پشتیبانی از پردازنده های AMD Ryzen 5000 نیست.

ای ام دی و سازندگان مادربرد علت این مسئله را موارد فنی و مدار تغذیه یا همان VRM اعلام کرده بودند. با این وجود یک منبع در هفته های اخیر اعلام کرده بود که AMD در تلاش است تا برای افزایش فروش پردازنده های خود در سیستم های رندرینگ و گیمینگ، به یک آپدیت جدید متوصل شود.

شرکت MSI به تازگی اعلام نکرده است که پردازنده های AMD Ryzen 5000 با یک آپدیت جدید مهمان مادربردهای سری 300 خواهند شد. آپدیت جدید MSI اکثر مادربردهای مبتنی بر چیپست های B550 و X370 این کمپانی را شامل شده و این شرکت تایوانی لیست مادربردهای مورد نظر را منتشر کرده است. البته باید بدانید که پردازنده های سری AMD Ryzen 5000 در مادربردهای سری 300 فاقد اسلات PCI-E 4.0 هستند.

MSI یک به روز رسانی بایوس را در ماه نوامبر برای مادربردهای منتخب قدیمی مجهز به چیپست های سری 300 منتشر کرد. این آپدیت نه تنها پشتیبانی از ویندوز 11 را به بردها اضافه می کند، بلکه به طور بی سر و صدا و مخفیانه از سری Ryzen 5000 (و احتمالاً مدل های تازه سازی آینده) پشتیبانی می کند.

مادربردهای سری 300 می‌توانند حتی از پردازنده‌های آینده Vermeer-X با V-Cache سه بعدی پشتیبانی کنند. با این حال تا آن زمان، CPU های جدید معرفی خواهند شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

Flatiron Texture Baking for 3ds max vray arnold render redshift 3d

Flatiron (فلتیرون)

با پشرفت نرم افزارها رندرینگ Realtime و خروجی های VR , AR، مشکلاتی در رندرینگ پروژه های بزرگ به وجود آمد که بیشتر آنها به

ادامه مطلب »
بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها