پردازنده‌های AMD Ryzen Raphael-H برای لپ تاپ‌های گیمینگ با 16 هسته همراه هستند

نسل بعدی پردازنده های AMD Ryzen Mobile یا همان ریزن ها در بخش لپ تاپ های رده بالا و گیمینگ، AMD Ryzen Raphael-H نام دارد. تا به امروز تصور می شد که لپ تاپ های گیمینگ آینده همچنان با حداکثر 8 هسته همراه باشند؛ اما ظاهرا رقابت بالا بین Intel و AMD این مورد را دستخوش تغییراتی کرده است.

در حالی که ما منتظر به روزرسانی APU های مورد انتظار AMD Rembrandt سری 6000 بر اساس هسته های Zen 3 و گرافیک RDNA2 هستیم،

پردازنده‌های AMD Ryzen Raphael-H برای لپ تاپ‌های گیمینگ با 16 هسته همراه هستند
پردازنده‌های AMD Ryzen Raphael-H برای لپ تاپ‌های گیمینگ با 16 هسته همراه هستند

با اطلاعاتی در مورد نسل بعدی پردازنده های لپ تاپ در سری Ryzen 7000 بر اساس Zen متعجب شده ایم. اگر چه AMD قادر به تامین تمام تراشه های 7 نانومتری خود نبوده و کمبود موجودی شدیدی را احساس می کند، اما به دنبال ارائه مدل های جدید برای جلوگیری از عقب ماندگی در رقابت است. حال شاهد انتشار اطلاعاتی از پردازنده های Raphael-H هستیم.

تمامی پردازنده های کنونی لپ تاپ های گیمینگ و رندرینگ از چند سال پیش تا کنون با حداکثر 8 هسته و 16 رشته همراه هستند. اما با توجه به دنیای رقابت، به نظر می رسد که AMD به دنبال افزایش تعداد هسته ها است.

طبق اخبار موجود این شرکت در پردازنده های Raphael-H یا همان سری AMD Ryzen 7000H، این شرکت برای اولین بار از 16 هسته به جای 8 هسته استفاده خواهد کرد. البته داستان کمی پیچیده شده است. نکته گیج کننده جدول زمانی این پردازنده ها است. ابتدا APU های رامبراند (سری 6000) و سپس هر دو پردازنده موبایل Raphael-H و Phoenix می آیند.

در حال حاضر این سوال به وجود می آید که AMD چگونه می تواند 16 هسته را در یک CPU جای دهد؟ این شرکت در گذشته با بزرگ کردن ابعاد CPU تعداد هسته ها را افزایش داده است. در حال حاضر ابعاد CPU های AMD بسیار بزرگ تر از اینتل است.

اما این کمپانی یک راه حل دیگر را در پیش خواهد گرفت. این منبع اعلام کرده است که AMD برای جای دادن این تعداد هسته در یک پردازنده دسکتاپ، گرافیک مجتمع یا iGPU را حذف خواهد کرد. همچنین AMD به احتمال زیاد از هسته های 6 نانومتری ZEN4 در این گروه استفاده می کند. به هر حال این شرکت در معرفی محصولات جدید عقب مانده و بهتر است که اگر قصد خرید یک سیستم جدید را دارید، در انتظار عرضه پلتفرم جدید از این کمپانی نمانید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها