بالاخره اینتل کارت گرافیک Arc A770 را به همراه قیمت رونمایی کرد

چند روزی است که صحبت از اینتل و کارت‌های گرافیک Arc به میان می‌آید، Intel علی رغم وعده های خود در عرضه کارت های گرافیک خود تعلل کرده و حالا در یک مراسم رسمی نه تنها اقدام به رونمایی از نسخه مرجع کارت گرافیک Arc A770 کرده است، بلکه به طور رسمی به مقایسه کارت های گرافیک اینتل با AMD و NVIDIA پرداخته و حتی قیمت نهایی را نیز اعلام کرده است. آیا کارت های گرافیک اینتل ارزش خرید دارند؟ با مازستا همراه باشید.

اینتل دیر از راه رسید؛ در حالی که ارزش رمزارزهای دیجیتال و مهم مانند بیت کوین و اتریوم سقوط کرده و AMD و NVIDIA نیز تولید کارت های گرافیک را شدیدا افزایش داده اند. باید گفت که در وضعیت کنونی اینتل عقب افتاده و شاید دیگر فروش کارت های گرافیک تیم آبی به مانند پیشبینی ها، خیلی هم قوی نباشد.

کارت گرافیک Arc A770

اینتل به تازگی در یک مراسم اختصاصی، کارت گرافیک Arc A770 را به طور رسمی رونمایی کرده است. یک کارت گرافیک ساده مرجع با خنک کننده 2 فن. دست کم در بخش طراحی، پرچمدار اینتل مشابه با Arc A750 است.

البته در کنار این مراسم برخی شایعات مبنی بر احتمال معرفی یک پرچمدار قوی تر به نام Arc A780 هم در جریان است. اینتل با انتشار یک اینفوگرافی، ضمن مقایسه کارت های گرافیک Arc با مدل هایی از AMD و NVIDIA، قیمت نهایی را نیز مشخص کرده است.

کارت گرافیک Arc A770

از آنجایی که توان حرارتی و مصرفی اکثر کارت های گرافیک اینتل به نسبت رقبا کمتر است، این شرکت با درج توان TDP در اینفوگرافی، یک برتری دیگر خود را هم به رُخ کشیده است. LinusTechTips این افتخار را به دست آورد که کارت گرافیک Arc A770 را در دست گرفته و معرفی کند!

یک هدر 3 پین عجیب در بدنه کارت گرافیک Arc A770 دیده می شود که احتمالا برای حالت LED RGB است. در کنار کانکتورهای برق 8 و 6 پین، چیز دیگری توجه شما را در این کارت گرافیک جلب نخواهد کرد.

منابع حاضر در این مراسم اعلام کردند که خوشبختانه این کارت گرافیک حتی لود طولانی و سنگین، به دمای 69 درجه سانتی گراد رسیده است. باقی موارد در اینفوگرافی قابل مشاهده و مطالعه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها