اتودسک نرم افزار Maya 2022.3 را منتشر کرد

Autodesk آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار مدل‌سازی و انیمیشن سه بعدی Maya 2022.3 را منتشر کرد. این نسخه‌ی به‌روزرسانی دارای ویژگی‌های جدیدی است که برای هدف قرار دادن مجدد انیمیشن از یک شخصیت به شخصیت دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و گزینه‌های جدید، کیفیت بهتری را به ابزارهای مجسمه سازی اضافه می‌کند.

در خارج از نرم افزار اصلی نیز پلاگین‌های Arnold، Bifrost، Substance و USD همگی به‌روزرسانی‌های قابل توجهی دریافت می‌کنند.

اتودسک نرم افزار Maya 2022.3 را منتشر کرد
اتودسک نرم افزار Maya 2022.3 را منتشر کرد

حالت‌های جدید Retarget و Mirror برای انیمیشن صورت

تغییرات اصلی در Maya 2022.3 مربوط به تغییر شکل‌دهنده‌های نرم‌افزار است و شخصیت‌پردازان و انیماتورها چندین گزینه‌ی جدید برای تغییر شکل Morph دریافت می‌کنند.

حالت Retarget جدید امکان هدف‌گیری مجدد جابجایی متحرک از منبع به هندسه هدف را با همان توپولوژی فراهم می‌کند. همچنین اکنون می‌توان تغییر شکل‌ها را از یک طرف مدل به طرف دیگر منعکس کرد. کنترل‌های جدید Tangential Constraints نیز از حرکت رئوس در داخل یا خارج از سطوح تغییر شکل‌دهنده جلوگیری می‌کند و ایجاد یک «اثر لغزنده صاف» را ممکن می‌سازد.

پشتیبانی از GPU برای تغییر شکل Jiggle

تغییر شکل‌دهنده Jiggle اکنون در Maya 2022.3 به GPU شتاب می‌دهد و با پخش حافظه پنهان کار می‌کند. UX همچنین هنگام کار با تغییر شکل‌دهنده بهبود یافته است و باعث می‌شود تا هنگام فعال کردن تجسم وزن، ببینید کدام رئوس انتخاب می‌شوند.

در مجموعه ابزار مجسمه سازی، برس‌های Relax، Smear، Pinch، Grab و Smooth را اکنون به طور خودکار به سطوح زنده محدود می‌کند و در حین مجسمه سازی می‌توان از یک سطح مجزا به عنوان محدودیت استفاده کرد. از سوی دیگر ابزار Multi-Cut اکنون درصد برش‌های حلقه کامل لبه را نشان می‌دهد.

ویژگی‌های جدید در افزونه‌های Bifrost، USD

در خارج از نرم‌افزار اصلی، پلاگین چندفیزیکی Bifrost برای Maya چندین پیشرفت UX را دریافت می‌کند. علاوه بر این، پارامترهای چندین نوع گره اکنون می‌توانند مستقیماً از گراف گره خوانده شوند. افزونه جدید USD برای Maya دارای تعدادی ویژگی جدید بوده وUSD  برای Maya 0.13، پشتیبانی از دستکاری USD prims را ارائه می‌کند.

اتودسک نرم افزار Maya 2022.3 را منتشر کرد
اتودسک نرم افزار Maya 2022.3 را منتشر کرد

قیمت و دسترسی Maya 2022.3

Maya 2022.3 برای سیستم‌عامل Windows 10، سیستم‌عاملRHEL/CentOS 7.6-7.9  یا 8.2 Linux و macOS 10.13به بالا در دسترس است. این نرم افزار فقط به صورت اجاره‌ای ارائه شده و هزینه اشتراک آن 215 دلار در ماه یا 1700 دلار در سال است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها