Blender Everything Nodes

بالاخره بعداز یکسال انتظار، تقریبا همزمان با سالروز معرفی Blender 2.8، پروژه Blender Everything Nodes به ثمر نشست و اولین تجربه آن منتشر شد.

Blender Everything Nodes

در دنیای گرافیک سه بعدی و نرم افزارهای استودیوی کامل، تنها نرم افزاری که به صورت کامل Node-Based است یعنی تمامی توابع و دستورات آن چه در مدلسازی، شبیه سازی، رندرینگ، انیمیشن و … به صورت Node Based می باشد نرم افزار Houdini است. شاید به جرات بتوان گفت که تمام قدرت و توانایی های منحصر به فرد هودینی ، در همین موضوع خلاصه می شود، یعنی قابلیت Node Based بودن آن.

امروز بالاخره پروژه ای که یکسال پیش منتظر آن بودیم به ثمر نشست و Blender Everything Nodes رونمایی شد. این قابلیت که در Blender 2.92 در اوایل سال 2021 در دسترس همگان قرار دارد، یکی از بهترین و عظیم ترین پروژه های نرم افزاری است که تا کنون پیاده سازی شده است. این کار آنچنان پیچیده و زمان بر است که هنوز بجز هودینی هیچکدام از نرم افزارهای Maya , 3ds Max , lightwave 3d , Cinema4D , modo نتوانسته اند آن را پیاده سازی کنند.

Blender Everything Nodes به شما اجازه میدهد همه چیز را در قابلت Node ها ایجاد و ویرایش کنید. چه مدلسازی، چه انیمیشن ، چه شبیه سازی، چه افکت ها و … همگی در قالب چیدمان و اتصال نودها به یکدیگر انجام می شود که این یعنی توانایی های بیش از حد انتظار و قابلیت های بدون محدودیت.

Scattered Stone

در اولین دموی این قابلیت از Blender Everything Nodes، تکثیر سنگ ها بروی زمین توسط Node های مربوطه انجام شد که دموی آن را در ویدیوی Blender Today میتوانید تماشا نمایید. در مرحله اول 24 Node در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که میتوانند مراحل مدلسازی پارامتریک را انجام دهند. سپس نودهای دیگری اضافه خواهد شد و در نتیجه آن میتوانید تمامی قابلیت های بلندر را با همین Node در اختیار بگیرید. Geometry Nodes که در این مرحله شاهد آن هستیم، توانایی مدلسازی پارامتریک درختان و گیاهان و تکثیر آنها را به صورتی ساده مهیا میکند.

در مرحله بعد به تدریج Node های بیشتر و قابلیت بیشتری در اختیار شماست و میتوانید تمامی توانایی ها و دستورات و ویرایشگر ها و سیستم های ذره ای و شبیه سازها و … را به صورت Node ها استفاده نمایید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها