دلالان نگران کاهش قیمت کارت‌ گرافیک ها در سراسر جهان هستند

در هفته‌های اخیر شاهد آغاز روند کاهش قیمت در بازار کارت‌ های گرافیک بوده‌ایم؛ مسئله‌ای جالب توجه که کاربران و گیمرهای بسیاری را خوشحال کرده بود؛ اما ظاهراً قیمت کارت گرافیک و این داستان به مذاق برخی از سودجویان خوش نیامده و در تلاش هستند تا به این وضعیت سیاه ادامه دهند.

قیمت کارت‌های گرافیک

قیمت کارت گرافیک AMD Radeon RX 6000 و NVIDIA GeForce RTX 3000 در هفته‌های اخیر روند کاهشی خود را آغاز کرده بود. کارت‌های گرافیک جدید AMD تا 2.5 برابر گران‌تر از نرخ تعیین شده به فروش می‌رسیدند؛ برای NVIDIA این مقدار به دو الی سه برابر می‌رسید. اما در هفته‌های اخیر، شاهد روند نزولی بودیم که مطالب آن را برای شما عزیزان منتشر کردیم.

قیمت کارت‌ گرافیک !

اما رسانه‌های اروپایی متوجه یک نکته عجیب شده‌اند؛ کاهش قیمت کارت گرافیک ها در اروپا متوقف شده است؛ قیمت کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 6000 در عرض دو هفته مجدداً 3 درصد گران شده‌اند. اما قیمت کارت‌های گرافیک در دو هفته اخیر 3 تا 3.5 درصد کاهش داشته است. افزایش تولید کارت‌های گرافیک، عدم تمایل ماینرها به خرید مدل‌های جدید با توجه به محدودیت‌های زیاد و بهبود عملکرد توزیع از جمله دلایل کاهش قیمت کارت‌های گرافیک در سراسر جهان بود.

قیمت کارت‌های گرافیک
قیمت کارت‌ گرافیک

اما حالا به نظر می‌رسد که دلالان در سطح جهانی به این کاهش قیمت راضی نبوده و سودجویانی که از این وضعیت نهایت استفاده را می‌کردند، خواهان بالا نگاه داشتن قیمت‌ها هستند. رسانه‌های اروپایی گزارش کرده‌اند که دلالان و خورده فروشان که از کاهش قیمت ناگهانی نگران بوده‌اند، تمایل دارند تا قیمت تمام شده کارت‌های گرافیک را همچنان بالا نگاه دارند.

آنها با افزایش نرخ فروش کارت‌های گرافیک، به دنبال آن هستند تا قیمت کارت‌های گرافیک را همچنان بالا نگاه دارند. البته به جز کشورهای اروپایی، در بسیاری از کشورها دلالان و خورده فروشان دست به دست یکدیگر داده و نگران کاهش قیمت کارت‌های گرافیک هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها