پس از ممنوعیت استخراج رمزارزها، تجهیزات ماینینگ چینی‌ ها چه شده‌اند؟

founfry modo فاندری مودو

Modo (مودو)

مودو نرم افزار قدرتمندی از شرکت Foundry در زمینه مدلسازی سه بعدی، تکسچرینگ، انیمیشن و رندرینگ می باشد. Modo یکی از نرم افزارهایی است که

ادامه مطلب »

چینی ها برای مدت های طولانی با استخراج رمزارزها نه تنها منجر به آسیب های جدی به محیط زیست شده اند، بلکه منجر به افزایش قیمت کارت های گرافیک و سخت افزارهای دیگر شدند. با ممنوعیت ماینینگ در بسیاری از نقاط چین ماینرهای چینی ماندند و هزاران دستگاه استخراج رمزارز و کارت های گرافیک بلااستفاده. این دستگاه ها و تجهیزات ماینینگ چینی‌ کجا رفته اند؟!

هزاران ماینر چینی که با استخراج رمزارزها جهان را برهم زده بودند، با ممنوعیت دولت این کشور در راستای استخراج و ماینینگ روبرو شده اند.

پس از ممنوعیت استخراج رمزارزها، تجهیزات ماینینگ چینی‌ها چه شده‌اند؟
پس از ممنوعیت استخراج رمزارزها، تجهیزات ماینینگ چینی‌ ها چه شده‌اند؟

آنها ماندند و هزاران دستگاه استخراج رمزارز و تجهیزات ماینینگ چینی‌ که با هزینه های گزاف خریداری شده اند. تکلیف این دستگاه ها چه شده است؟ دنیای استخراج بیت کوین در اوایل سال جاری وارد جنون شد، زمانی که چین استخراج کنندگان را ممنوع کرد، آنها را مجبور کرد که تجهیزات خود را از کشور خارج کنند.

به گفته موسسه FT، ماینرهای چینی دست به کار شده و دستگاه های استخراج رمزارز خود را برای فروش گذاشتند. در این میان البته تعداد زیادی از کارت های گرافیک و درایوهای SSD نیز دیده شده اند. بدون شک فروش چنین دستگاه هایی داخل چین ممکن نبوده و آنها باید این تجهیزات را به خارج از کشور منتقل می کردند.

به وسیله روابط بین المللی و وب سایت های فروش آنلاین بین المللی، چینی ها هزاران دستگاه استخراج رمزارزها را به ماینرهای خارجی در دیگر کشورهای جهان فروخته اند.

به گزارش FT، بخش عمده تجهیزات ماینینگ چینی‌ به کشور روسیه ارسال شده اند. 205 هزار دستگاه استخراج رمزارز به کشور روسیه ارسال شده است. قزاقستان نیز میزبان 87 هزار و 849 دستگاه بوده و در رتبه های بعدی آمریکا با 87 هزار و 200 دستگاه، کانادا با 35 هزار و 400 دستگاه، پاراگوئه با 15 هزار و 500 دستگاه و در نهایت ونزولا با 7 هزار دستگاه در رتبه های بعدی قرار دارند. در حال حاضر مشخص نیست که چه تعداد از این تجهیزات و کارت های گرافیک به دست ماینرهای ایرانی رسیده است؛ به طور رسمی و یا غیر رسمی!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها