کارگاه آموزش نحوه ایجاد پوشش گیاهی پیچیده برای بازی‌ها

کارگاه Gnomon به تازگی آموزش Creating Complex Vegetation & Foliage را برای بازی ارائه کرده که این آموزش راهنمای دقیقی برای ایجاد پوشش گیاهی پیچیده سه بعدی به صورت real-time بوده و توسط هنرمند بافت محیطی Naughty Dog، پیتون وارنی، ضبط شده است. پیتون وارنی یک هنرمند بافت محیطی در Naughty Dog است که روی The Last of Us Part II کار کرده است. او پیش از این در Insomniac Games حضور داشت و روی Marvel’s Spider-Man نیز کار کرد.

آموزش نحوه ایجاد پوشش گیاهی پیچیده برای بازی‌ها
آموزش نحوه ایجاد پوشش گیاهی پیچیده برای بازی‌ها

در طول این کارگاه پوشش گیاهی سطح متوسط، بیش از سه ساعت آموزش ویدیویی ارائه شده و وارنی نحوه مدل‌سازی و بافت‌سازی علف‌ها و درختان سه بعدی را با استفاده از ابزارهای استاندارد صنعت بازی Maya، ZBrush، Substance 3D Painter و Substance 3D Designer نشان می‌دهد و آنها را تنظیم می‌کند. آموزش در داخل Unreal Engine انجام شده است.

این آموزش برگرفته از کارگاه قبلی وارنی، در زمینه‌ی ایجاد شاخ و برگ آماده برای بازی است. در نتیجه به لطف این آموزش، یاد می‌گیرید تا چمن‌ها و درختان سه بعدی را برای استفاده در Unreal Engine مدلسازی کنید. در این کارگاه، Varney نشان می‌دهد که چگونه می‌توان انواع چمن‌ها و دارایی‌های درختی را ایجاد کرد و آن‌ها را در Unreal Engine قرار داد تا یک محیط واقعی ایجاد شود. او با مرور تصاویر مرجع و مسدود کردن یک صحنه شروع می‌کند، سپس تنه‌ها، شاخه‌ها و برگ‌های درختان و دسته‌های مختلف علف را ایجاد کرده تا به صحنه کیفیتی ارگانیک بدهد.

این آموزش ایجاد یک savannah scene را پوشش می‌دهد، اما همین تکنیک‌ها را می‌توان در سایر محیط‌ها نیز اعمال کرد. علاوه بر خود فیلم‌های آموزشی، بینندگان می‌توانند الگوی صحنه وارنی را نیز دانلود کرده و در اختیار داشته باشند.

قیمت و دسترسی کارگاه پوشش گیاهی

ایجاد پوشش گیاهی و شاخ و برگ پیچیده برای بازی‌ها از طریق یک اشتراک آنلاین در کارگاه Gnomon در دسترس است. هزینه اشتراک 49 دلار در ماه یا 490 دلار در سال بوده و بیش از 300 آموزش در آن ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها