اولین رم های DDR5 شرکت ADATA معرفی و وارد بازار شدند

شرکت Geil در روز گذشته رم های DDR5 خود را در چند مدل گیمینگ رونمایی و روانه بازار کرد؛ اینک نوبت به برند ADATA می رسد تا اولین رم های DDR5 خود را معرفی کرده و آنها را راهی بازار کند. با مازستا همراه باشید.

سیستم های رندرینگ، ایستگاه کاری و حتی گیمینگ، به استفاده از رم های DDR5 نیاز مبرم دارند. فرکانس و زمان تاخیر پایین به همراه مصرف انرژی کمتر جزو ویژگی های آنها به شمار می روند.

اولین رم های DDR5 شرکت ADATA معرفی و وارد بازار شدند
اولین رم های DDR5 شرکت ADATA معرفی و وارد بازار شدند

حال کمپانی ADATA به عنوان دومین شرکت در جهان، اولین رم های DDR5 خود را معرفی و روانه بازار کرده است. البته بر خلاف تصورات اولیه رم های DDR5 این شرکت دست کم در مدل های اولیه فاقد هیت سینک های جذاب بوده و ماژول های ساده ای هستند که شاید به مذاق تعدادی از کاربران خوش نیایند.

امروز ADATA DDR5-4800 به طور رسمی معرفی شد؛ اولین رم های DDR4 ای دیتا که دارای فرکانس 4800 مگاهرتز به صورت استاندارد و بدون اورکلاک هستند. آنها نیازی به استفاده از پروفایل اورکلاک XMP نداشته و در همان فرکانس استاندارد خود به 4800 مگاهرتز دست پیدا می کنند.

البته ای دیتا در روزهای اخیر رکورد اورکلاک حافظه های DDR5 را با فرکانس بیش از 8000 مگاهرتز شکست که این رکورد تا کنون در اختیار همین شرکت باقی مانده است.

رم های ADATA DDR5 با ولتاژ 1.1 ولت سازگار بوده و با ظرفیت حداکثر 32 گیگابایت برای هر ماژول تولید می شوند. به گفته این شرکت، رم های فوق با کمک سازندگان مادربرد از جمله AORUS ، ASROCK ، ASUS ، GIGABYTE ، MSI و ROG ساخته شده اند تا بدین ترتیب بالاترین سطح سازگاری در آنها ایجاد شود.

این خانواده همچنین از فناوری Error Correcting Code و یک مدار مجتمع مدیریت توان (PMIC) برای انتقال دقیق داده ها و بهبود بهره وری انرژی استفاده می کند. پلتفرم نسل دوازدهم اینتل موسوم به آلدر لیک اولین خانواده ای هستند که رم های DDR5 را پشتیبانی خواهند کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها