عرضه کارت گرافیک GTX 1030 و سری GeForce RTX 4000 به تعویق افتاد!

در حالی که بسیاری از کاربران در انتظار عرضه کارت گرافیک اقتصادی و ارزان قیمت NVIDIA GeForce GTX 1630 و همچنین کارت های گرافیک آتی انویدیا موسوم به سری GeForce RTX 4000 بودند، اینک باید گفت که متاسفانه اخباری بد را در این زمینه برای شما گزارش خواهیم کرد. با مازستا همراه باشید.

در هفته های اخیر برای اولین بار نام کارت گرافیک اقتصادی و ارزان قیمت GeForce GTX 1630 به همراه مشخصات فنی آن از سوی چند منبع معتبر منتشر شد. به گفته آنها این کارت گرافیک که از GTX 1650 نیز کمی ضعیف تر است، برای سیستم های اقتصادی تولید گشته و در تاریخ 31 ماه مه وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

سری GeForce RTX 4000

از سوی دیگر اما خانواده GeForce‌ R‌TX 4000 را شاهد هستیم که در اواخر امسال وارد بازارهای جهانی می شوند. به گفته تولید کنندگان کارت گرافیک، عرضه کارت گرافیک اقتصادی GeForce‌ G‌TX 1630 و حتی خانواده GeForce RTX 4000 به تعویق افتاده است!

به گفته این منابع، انویدیا نامه ای رسمی را به تولید کنندگان کارت گرافیک ارسال کرده و در آن از آنها خواسته است تا جلوی انتشار بررسی ها و عرضه کارت گرافیک GeForce GTX 1630 را بگیرند.

علت این مسئله هم تست و آزمایش های بیشتر در حوزه های فنی و بالا بردن امنیت بخش الکترونیک عنوان شده است. ظاهرا ددلاین GeForce‌ GTX 1630 یک ماه دیگر تمدید شده است. از سوی دیگر افزون بر GeFo‌rce GTX ‌1630، عرضه کارت های گرافیک سری GeForce‌ RTX 4000 نیز به تعویق افتاد.

به طوری که عرضه RTX 4090 از ماه آگوست به سپتامبر واگذار شده و به طور کلی برنامه عرضه سری GeForce RTX 4000 در تمامی مدل ها یک ماه به تعویق افتاده است.

در حال حاضر نمی دانیم که دلایل اصلی به تعویق افتاده عرضه کارت های گرافیک جدید انویدیا چیست؛ اما احتمال دارد که کمبود تراشه در سطح جهانی عامل این مسئله باشد؛ از سوی دیگر شاید برای عرضه غول های GeForce RTX 4000 کمی زود باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

سفارشی سازی نامحدود به سلیقه شما ...

بستن سبد خرید
بستن علاقه‌مندی
اخیرا مشاهده شده بستن
بستن

بستن
منو
دسته بندی ها